10 įpročių, būdingų laimingoms poroms


Daktaras Markas Golstonas – visame pasaulyje žymus psichiatras, parašęs jau keletą bestselerių. Be to, jis ir nenuilstantis tinklaraštininkas. O jo straipsnį „Laimingas poras siejantys įpročiai“ perskaitė jau daugiau nei pusė milijono žmonių visame pasaulyje.

Nesvarbu, kokie dabar jūsų santykiai su mylimuoju. Jums vis tiek bus naudinga perskaityti apie tai, kokius įpročius dr. M. Golstonas laiko svarbiais, jei trokštate, kad judu su antrąja puse siejanti meilės magija niekados neišblėstų.

1. Stenkitės įsiropšti į lovą tuo pačiu metu

Prisiminkite judviejų santykių pačią pradžią, kai negalėdavote sulaukti akimirkos, kuomet atsidursite kartu vienoje lovoje, kad pagaliau pasimylėtumėte. Laimingos poros įveikia pagundą gultis miegoti skirtingu laiku. Jie eina miegoti kartu, net jeigu po to vienas iš partnerių tyliai atsikelia ir imasi savų reikalų, netrikdydamas mylimo žmogaus miego.

2. Turėkite bendrų interesų

Kai du jaunus žmones sujungiančios aistros ugnis užgęsta tapdama tolygiai degančia meilės liepsna, daugelis porų suvokia, jog juodu sieja ne tiek jau ir daug bendrų dalykų. Tačiau neverta manyti, kad judu kartu negalite toliau patirti begalės malonumų. Ir net jei neturite itin daug bendrų interesų, galite atrasti judu tebedominančių sričių (jeigu tebenorite būti laiminga pora). Ir nepamirškite savų interesų bei pomėgių – dėl jų tapsite ne tik įdomesni savo partneriui, bet ir atrodysite mažiau nuo jo priklausomi.

3. Jeigu judu kur nors kartu išsiruošėte – eikite susikibę už rankų ar bent laikykitės greta

Kai laiminga pora traukia kur nors kartu, niekuomet vienas iš partnerių neina kitam iš paskos. Ne, jie eina kartu, laikydami vienas kitą už rankos arba tiesiog žengia greta. Jie žino, kad jų noras būti kartu daug svarbesnis už asmenines svajones pasiekti išsvajotą tikslą pirmam.

4. Tegu pasitikėjimas mylimuoju tampa jūsų kasdienybe

Jeigu (o tiksliau – tada, kai) jūs susikivirčysite, atminkite: laimingos poros todėl ir yra laimingos, kad jose abudu yra pasirengę pasitikėti vienas kitu ir atleisti kitam, užuot kaupę nepasitikėjimą ir nuoskaudas.

5. Stenkitės daugiau galvoti, ką jūsų partneris daro teisingai, o mažiau apie tai, ką jis daro ne taip

Jeigu jūs ieškosite vien savo partnerio trūkumų, galite nė neabejoti – jūs rasite jų, kiek tik užsimanysite. Bet lygiai taip pat galite pamatyti ir jo geruosius bruožus. Viskas priklauso nuo to, ko jūs ieškote. Laimingos poros yra nusiteikusios pozityviai.

6. Apkabinkite vienas kitą sutikę po darbo

Mūsų oda turi įprotį prisiminti „gerą prisilietimą“ (meilę), „blogą prisilietimą“ (smurtą) ir „prisilietimo nebuvimą“ (abejingumą). Ir kai jūs sveikinatės su savo „antrąja puse“ arba atsisveikinate apsikabindami, jūs tiesiogine tų žodžių prasme – „panyrate į gerus prisilietimus“, padedančius jums ištverti bet kokias negandas.

7. Sakykite viens kitam „aš tave myliu“ ir „geros tau dienos“ kiekvieną rytą

Tai puikiausias būdas rytą gauti pakantumo bei geros nuotaikos dozę, o po to iškeliauti ir kovoti su spūstimis keliuose ir visais kitais nepakenčiamais pasaulio reiškiniais.

8. Kas vakarą palinkėkite viens kitam labos nakties. Ir nesvarbu, ar išties nuoširdžiai tai darote

Jūsų partneriui tai reiškia, jog nesvarbu, kaip smarkiai jūs ant jo arba jos pykstate, – jums svarbiausia yra judviejų santykiai, kuriuos nuoširdžiai trokštate išsaugoti. Tai reiškia, kad viskas, kas tarp judviejų vyksta, yra nepalyginamai svarbiau už tam tikrą vieną ir vienintelį nemalonų incidentą.

9. Nepamirškite viens kito paklausti, kaip sekasi

Nepamirškite retsykiais skambinti savo partneriui namo ar į darbą ir teirautis, kaip klostosi jo reikalai. Tai puikus būdas sužinoti iš anksto, ko jums galima tikėtis iš jo arba jos, kai judu susitiksite vakare. Jeigu jūsų partnerio diena buvo kupina baisybių, vargu ar jums verta tikėtis, kad jis vakare pasidžiaugs, jog nugyvenote nerūpestingą ir puikią dieną.

10. Džiaukitės, kai kiti judu mato kartu

Laimingos poros nesigėdija pasirodyti kartu viešumoje. Galima net daugiau pasakyti – jos mėgaujasi, kai kiti žmonės mato juodu siejantį emocinį ryšį. Nesvarbu, ar tai bus rankos palietimas, ar aistros kupinas bučinys. Ir jiedu visai nesistengia šitaip padaryti įspūdžio aplinkiniams – tiesiog nori paliudyti, kad priklauso vienas kitam. Ir būna patenkinti tai liudydami pasauliui.

Laimingų porų įpročiai smarkiai skiriasi nuo nelaimingųjų. Bet kas yra įprotis? Tai tam tikros elgsenos šablonai, kurių laikotės automatiškai. Jų paisymas nereikalauja jokių pastangų. Kad tam tikra elgsena taptų įpročiu, ją reikia praktikuoti ne daugiau kaip 21 dieną. Tad jeigu jūs nuspręsite taikyti šiame straipsnyje aprašytus elgesio modelius, jūsų šeimos santykiai taps kur kas sveikesni ir šviesesni. Ir atminkite – gal tai nepavyks iš pirmo karto, tuomet nenuleiskite rankų. Atsiprašykite savo partnerio ir toliau praktikuokite šiuos naudingus įpročius.

Ir atminkite, kad meilės bei įprasto laimingo gyvenimo paslaptis, be jokios abejonės, susijusi su paprasta paslaptimi: kalbantis su žmonėmis reikia daugiau klausytis ir mažiau kalbėti, daugiau domėtis ir mažiau stengtis sudominti, daugiau žavėtis, mažiau žavėti.