21 tiesa, kurią reikia spėti papasakoti dukrai


Būti motina – didžiulė laimė. Bet kartu tai ir sunkus darbas. Svarbu tinkamais žodžiais paaiškinti savo mažyliui, kad pasaulis nėra toks paprastas ir nuostabus, kaip rašoma pasakose. Juk kad ir kiek kalbėtų, kad daugiausia gyvenimo patirties žmogus įgauna sociume, būtent motina turi paruošti vaiką gyvenimo sunkumams.

Esame įpratę auklėti mergaites kaip princeses, ir tai teisinga. Bet ir joms reikia papasakoti, kad gyvenimo kelyje gali būti daug sunkumų ir juos reikia įveikti aukštai iškėlus galvą.

Papasakokite dukrai šią 21 tiesą iki jai įžengiant į suaugusiųjų gyvenimą.

Dukros auklėjimas:

1. Meilė ne visada reiškia laimę. Po nesėkmingų santykių reikia išmokti pamokas ir suprasti klaidas. Bet jokiais būdais negalima nustoti tikėti meile.

2. Būti laimingai – tai gyvenimo pasirinkimas. Laimę suteikia ne tik pinigai, karjera ir materialūs dalykai.

3. Reikia būti atsargiai su vyrais. Svarbu prisiminti, kad už gražių žodžių ir poelgių gali slypėti tik asmeninis trumpalaikis interesas.

4. Svarbiausia – gerbti ir mylėti save. Nė vienas vyras neturi teisės tave mušti, įžeidinėti ir žeminti. Reikia turėti drąsos atsisakyti nesveikų santykių.

5. Reikia išmokti klausytis savo intuicijos ir neleisti būti apgautai pirmam pasitaikiusiajam. Ne visi žmonės verti pasitikėjimo.

6. Daug draugų nebūna. Arti galima prisileisti tik tuos, kurie bus su tavimi laimėje ir nelaimėje.

7. Nereikia laikyti ašarų. Verkia ir stiprios, ir silpnos moterys. Emocijas reikia išlieti! Juk moters sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichoemocinės būklės.

8. Išvaizda labai svarbi moteriai, bet ji nėra svarbiausia. Vidinis grožis suteikia spindesio, kuris puošia bet kurią moterį, netgi praėjus jaunystei.

9. Prieš ką nors darant reikia pagalvoti apie pasekmes, su kuriomis vėliau teks gyventi. Nereikia eiti paskui minią, reikia visada turėti savo nuomonę.

10. Reikia gerbti kitus žmones ir linkėti jiems gero. Bet tai galima daryti tik pamilus save.

11. Išmok priimti kritiką, bet neimk pernelyg giliai į širdį aplinkinių nuomonės. Jie gali tiesiog pavydėti arba būti žemos savivertės. Pasitikėjimas savo jėgomis – sėkmės garantas.

12. Žmonės ne visada yra nuoširdūs, dažnai apgauna. Reikia išmokti atskirti tiesą nuo melo.

13. Nereikia įsileisti aplinkinių į visas savo gyvenimo sferas. Ypač negalima pasakoti apie konfliktus ir sunkumus šeimoje. Neverta be reikalo sukelti pavydo ir pykčio.

14. Reikia džiaugtis tuo, ką turi. Bet nenustok veikti, kad būtų dar geriau.

15. Reikia turėti gyvenimo tikslą. Mokėk planuoti reikalus ir išskirti prioritetus. Savaime niekas nenutinka.

16. Žmogaus gyvenimas – tik jo rankose. Netgi turint stiprų petį šalia, visada reikia išlikti nepriklausomai. Niekam neleisk diktuoti ir kontroliuoti tavo gyvenimo.

17. Gerus darbus reikia daryti tyliai. Nereikėtų girtis.

18. Reikia mokėti atleisti. Savo pačios gerovei nekaupk neapykantos ir nuoskriaudų.

19. Santykiuose visada pasitaiko sunkumų. Jeigu matai per daug gražius santykius, vadinasi, jie jau seniai nutrūko. Svarbiausia – įveikti viską kartu, aptariant konfliktinę situaciją ir ieškant kompromiso.

20. Nereikia raustis praeityje. Ji turi tapti tiesiog istorija. Svarbu gyventi čia ir dabar ir susimąstyti dėl ateities.

21. Gyvenimas – nuostabus! Sunkumų tikrai pasitaiko, bet po jų visada ateina šviesūs laikai.