5 frazės, kuriomis manipuliuotojai gali bet ką išvaryti iš proto


1. Tu viską perdedi

Be abejo, mes kartais teikiame per didelę reikšmę menkniekiams. Bet jeigu bendraujate su manipuliuotojais, tenka įsitikinti, kad faktiškai jūs visada būnate teisūs. Manipuliuotojai tyčia elgsis taip, kad priverstų jus jaustis paranoiku. Pavyzdžiui, flirtuos su buvusiuoju visiems matant, o paskui pasakys, kad jums tai tik pasirodė ir nereikia daryti iš musės dramblio. O po mėnesio paaiškės, kad būtent su tuo buvusiuoju ir buvo jums neištikimi.

Manipuliuotojo tikslas – priversti jus abejoti savo intuicija ir tapti detektyvu. Jie nuolatos pamėtės jums užuominų, kad pakurstytų nerimą, o po to apkaltins nerimastingumu.

2. Nepakenčiu tokių dramų

Ir būtent dėl manipuliuotojų nuolatos kaista įvairiausios dramos. Iš pradžių jie jus aukštins ir girs jūsų charakterį, bet labai greit jiems tai nusibos. Manipuliuotojai – patologiški melagiai, serijiniai mulkintojai ir amžinos aukos. Manipuliuotojai tyčia rengia provokacijas, o kai jūs į jas reaguojate, kaltina jus keliant scenas bei dramas, kurių jie taip nemėgsta. Jūs jausitės kalti dėl to, kad reaguojate į jų pasibjaurėtiną elgesį.

Advertisements

3. Tu pernelyg jausmingai reaguoji

Manipuliuotojo tikslas – sukelti jūsų emocijas. Iš pradžių jie jus aukštins ir giedos ditirambus, o po to netikėtai pradės ignoruoti nepaaiškinę priežasčių ir lauks jūsų reakcijos. Kai jūs sureaguosite, jie apkaltins jus perdėtu jausmingumu arba reiklumu. Jie įžeidinės, žemins ir kritikuos jus (įprastai tarsi juokaudami, erzindami), peržengdami jūsų asmeniškumo ribas, kol jūs pasipiktinsite. O už tokią reakciją apkaltins jūs išprotėjimu. Manipuliuotojai gali padaryti žmogų bejėgį bei nepasitikintį savimi – ir tam jiems tereikia šiek tiek laiko.

4. Tu mane neteisingai supratai

Suprantama, kad bet kurios poros santykiuose kyla nesusipratimų ir pridaroma įvairiausių klaidų. Bet manipuliuotojai tyčia rengia provokacijas. Ir kai jūs reaguojate, jie viską apverčia aukštyn kojomis bei apkaltina jus sakydami, jog jūs viską neteisingai suprantate. Dažnai jie net neigia ką nors anksčiau sakę. Jie neretai tyčia ką nors sako ar daro tikėdamiesi po to apkaltinti kitus neteisingu supratimu (arba visiškai neigia ką nors anksčiau sakę ar padarę). Iš tiesų jūs viską suprantate teisingai. Jie tiesiog stengiasi priversti jus abejoti jūsų sveiku protu.

5. Tau ne visi namie / tu gal girtas / pavyduliauji / kraustaisi dėl manęs iš proto

Etikečių klijavimas – mėgstamiausia manipuliuotojų priemonė. Jeigu jų paklausytumėte, visi jų kolegos, buvę meilužiai, draugai – arba išprotėję, arba alkoholikai, arba pavyduoliai. Nė neabejokite – jums irgi jau paruošta etiketė. Jūs tapsite dar viena auka begaliniame idealizacijų bei nuvertinimų cikle, į kurį patenka kiekvienas jų kelyje atsidūręs nelaimėlis.

Advertisements

Vienintelis būdas atsikratyti tokių destruktyvių santykių – nutraukti bendravimą. Jokių žinučių, skambučių, laiškų ir draugysčių socialiniuose tinkluose. Priešingu atveju nė neabejokite, kad jie padarys viską, kas tik įmanoma ir neįmanoma, kad išvarytų jus iš proto.

Gera naujiena – jeigu manipuliuotojas stengiasi priversti jus suabejoti savo intuicija, tai reiškia, jog ji kelia jam problemų. Manipuliuotojai stengiasi psichologiškai palaužti kiekvieną žmogų, kuris kelia grėsmę jo normalaus gyvenimo iliuzijai. Todėl manykite, jog tada, kai jie pradeda žaisti su jumis savus proto žaidimus, jūs jau teisingai atkreipėte dėmesį, jog šiems žmonėms kažkas negerai.