„Jeigu esate geras žmogus, jus būtinai puldinės…“


Jeigu esate geras žmogus, jus būtinai puldinės. Be jokios priežasties. Taip pasireiškia „gelbėtojo kompleksas“, taip jis veikia piktus, niekšiškus, agresyvius žmones, kuriems nepadarėte nieko blogo.

Kaip pasakytų Jungas – tai tokia cheminė reakcija, kuri su jumis neturi nieko bendra. Taip į mus reaguoja žmonės, kurių širdys kupinos didžiulio pykčio, pavydo ir neapykantos. Pradedant piktu sargu ir baigiant aukštas pareigas einančiu valdininku.

Gelbėtojas? Na tai pamėgink save išgelbėti! Tuojau mes patikrinsime tavo gerumo ribas. Spjausime į veidą arba smogsime į nugarą: „Atspėk, kas tave užpuolė?“ Išmušime iš pusiausvyros, pažeminsime, sumaišysime su purvais – kad taptum toks pat piktas ir niekšingas, kaip ir mes!

Jeigu jus nuolat puldinėja ir skriaudžia be jokios aiškios priežasties, greičiausiai esate geras ir vertingas žmogus. Ir piktadariai negali to pakęsti, todėl skaudina ir verčia kentėti. Ieško būdų, kaip skaudžiau įgelti ar smogti. Pageidautina – kitų akivaizdoje. Kad jūs taip pat supyktumėte ir pradėtumėte šaukti. Arba apsiverktumėte – tai irgi puiku, juk tai pažeminimas!

Advertisements

Tačiau piktadariai pamiršta, kad gerumas ir silpnumas – skirtingi dalykai. Jeigu žmogus turi pakankamai jėgų būti geras, kantrus ir ramus, jam pakaks jėgų ir apsiginti. Nors tai baisiai stebina užpuolikus. Piktus pulti dažniausiai pavojinga – galima gauti į dantis. Štai koks jis aršus! O užpulti gerą – saugu. Bet patikėkite manimi, toks mąstymas – didelė klaida.

Geras žmogus yra geras sąmoningai. Tai – jo pasirinkimas. Ir jį nulėmė ne silpnumas ar kvailumas, bet gerumas ir ramybė. Ir mokėjimas palaikyti kitus kyla ne dėl silpnumo, o dėl didžiulės vidinės jėgos, kurios piktadariai visiškai neturi, kaip neturi ir laimės, gerovės, džiaugsmo bei meilės. Apie šiuos dalykus jie yra girdėję, apie juos skaitė knygose, matė filmuose, girdėjo pažįstamus kalbant, bet patys to niekada neturės.

Dėl to ir supyksta vos mus pamatę. Dėl to taip niekšiškai ir iš pasalų puola. Tai požymis, kad mes gerai susidorojame su savo užduotimi – būti geram ir palaikyti kitus.