Jeigu gyvenimas siunčia jums nuostabius žmones, jūs to nusipelnėte


Gyvenimas atsiunčia mums nuostabių žmonių neatsitiktinai. Vadinasi, mes nuveikėme kažką gera ir nusipelnėme tokios dovanos. Mat niekas ir niekada nenukrenta iš dangaus be jokios priežasties.

Draugystėje viskas vyksta beveik taip pat kaip ir meilėje: žmonės kažkodėl įsitikinę, kad žino apie ją viską. Jie laiko save vos ne santykių mokslo daktarais ar emocijų srities profesoriais. Tačiau dažniausiai nesugeba įžvelgti liūdesio savo partnerio akyse ir laiku pastebėti, kad jų draugas staiga tapo abejingas ir jums apatiškas.

Nuostabūs žmonės įžengia į mūsų gyvenimą tyliai ir neperspėdami. Su jais norėsite likti visą likusį savo gyvenimą.

Tad nebūkite naivūs manydami, jog jie ateina pas mus atsitiktinai. Ne, jūs nusipelnėte to. Būtent jūs galite įvertinti jų dvasinį grožį ir kilnią širdį.

Jeigu jums pasisekė sutikti tokių žmonių, taip nutiko, nes jūs supratote, kaip svarbu gerbti kitą žmogų ir džiaugtis stiprios draugystės paslaptinga magija.

Gyvenime yra daug nuostabių žmonių, bet tie, kuriuos sutikote jūs, – patys geriausi, ir jūs nusipelnėte būti greta jų.

Advertisements

Yra žmonių, su kuriais jautiesi Namie

Gal tai jūsų partneris, jūsų šeima, draugai. Ir kodėl gi ne? Juk kiekvienas mūsų turime savotiškus emocinius Namus. Tai labai artima mūsų širdžiai vieta, kurioje vyksta mūsų mažos gyvenimiškos istorijos, o visi vienas kitą supranta, nes bendrauja viena kalba.

Tai nuoširdus prisirišimas, šiluma ir parama, padedantys mums augti ir saugantys nuo gyvenimo negandų. Bet tai Namai, kuriais visada reikia ir rūpintis. Jie neatsiranda savaime – jiems reikia mūsų globos ir pastangų.

Draugystei, kaip ir meilei, reikia kasdienio ir sunkaus darbo. Mes privalome nepailsdami laistyti šio medžio šaknis, kad laja būtų užtektinai vešli bei stipri ir galėtų mus pridengti siaučiant didelei audrai.

Mūsų mažyčio emocinio Namo gyventojai panašūs į Antuano de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupery) knygoje „Mažasis princas“ aprašytą rožę. Princas rūpinosi šia gėle, nes buvo įsitikinęs, jog jo rožė – ypatinga, nes tai jo rožė.

Nuostabūs žmonės gali atsirasti mūsų gyvenime visiškai netikėtai ir atsitiktinai. Bet ar jie pasiliks su mumis? Tai parodys laikas. Negalima pamiršti, kad kiekvienuose Namuose būna savų nesutarimų bei barnių, o širdyje po jų lieka randų, kurie nulemia mūsų tolesnį gyvenimą…

Nuostabių žmonių meilė ir draugystė pakeičia mūsų gyvenimą ir mus pačius. Juk mes kartu su jais nugyvename mus siejančias mažas gyvenimo istorijas, einame petys petin vienu keliu… Mes juos vertiname ir suprantame, kokie jie svarbūs mūsų gyvenime. Bet sykiu žinome, kad esame jų nusipelnę…

Advertisements

Nuostabūs žmonės ir efemeriški žmonės

Pirmasis mokslininkų tyrimas apie draugystės įtaką mūsų sveikatai pasirodė 1979-aisiais. Jis buvo atliekamas maždaug devynerius metus. Kalifornijoje paskelbti jo rezultatai ir dabar aktualūs: jeigu šalia jūsų yra žmonių, su kuriais galite pasidalinti savo baimėmis, abejonėmis, geromis ir blogomis žiniomis, kurie jus visada palaikys, – tai smarkiai sumažina širdies ir kraujagyslių, infekcinių ir kitų ligų riziką.

Galima sakyti, kad nuostabių žmonių buvimas mūsų gyvenime – tai gerovės ir sveikatos garantija. Tačiau tokių pozityvių bei nuoširdžių santykių, deja, pasitaiko ne taip ir dažnai. Daugelio žmonių gyvenime jie net labai reti.

Kodėl taip yra? Visai ne dėl to, kad mums nesisektų arba tokių nuostabių žmonių būtų labai mažai. Tai priklauso nuo mūsų pačių – nuo mūsų pastangų elgtis su jais rūpestingai ir atidžiai mūsų Namuose.

Ne visi žmonės ateina ir išeina

Draugai mūsų gyvenime atsiranda ir išeina. Santykiai trunka, kol jūs kartu dirbate arba nuomojatės būstą. Jūs neįsipareigojate vienas kitam, todėl draugystė paprasčiausiai baigiasi.

O nuostabūs žmonės ateina į jūsų gyvenimą visai kitaip. Jie padeda jums geriau pažinti save, suprasti, kur yra jūsų Namai, kur prasideda ir baigiasi tų Namų teritorija. Jie pakeičia į gera jūsų gyvenimą, savijautą ir net likimą.

Mes nusipelnome tokių žmonių mokėdami juos įvertinti, saugoti ir jais rūpintis. Tai iš tiesų stebuklinga dovana!