„Laimingi žmonės niekam neįdomūs“


Pirma, laimingą žmogų sunku išvesti iš kantrybės. Jis dirba dėl asmeninės laisvės ir moka nesigėdyti savęs. Jiems sako: „Tavo užpakalis storas, su tokiu geriau sėdėti namie. O dar ir kelnės nemadingos, be to, toks lūpdažis šį sezoną nemadingas.“ O jie ramiai vaikšto dėvėdami nemadingas kelnes, dar ir aptempia savo užpakalį, nes žino, kad 99 procentams žmonių jis visiškai nerūpi. O tie, kuriems rūpi, kenčia ne dėl siaubingai atrodančių svetimų užpakalių, lūpdažių ar kelnių, o dėl to, kad jie mėgsta kentėti.

Antra, laimingi žmonės niekam nieko nedraudžia. Na, nori aplinkiniai valgyti sviestą – jie palinkės gero apetito. Nenori draugės nuo gimimo pratinti vaiko daryti į puoduką – ir nereikia, svarbu, kad augtų sveikas ir džiugintų tėvus. Nori kaimynų mergaitė išsikarpyti plaukus ir nudažyti juos visomis vaivorykštės spalvomis – keista, bet įdomu. Jie nenori uždrausti gėjų, feminisčių, filmų, muzikos, knygų ir realybės šou, nes tai netrukdo jiems gyventi. Jie žino, kad visada gali pasirinkti patogesnį kelią: neskaityti, nežiūrėti, nesiginčyti, neįrodinėti. Netraumuoti savo psichikos, nešvaistyti savo laiko tiems, su kuo nesutampa auros. Viską savo gyvenime galima išjungti. O jeigu ne išjungti, tai bent jau perjungti.

Trečia, laimingi žmonės niekada nieko nesitiki. Jie netiki, kad rytoj bus geriau nei šiandien, jeigu nieko dėl to nedarys. Laimingi žmonės blaiviai vertina situaciją ir supranta, ką gali paveikti, o ko ne. Pavyzdžiui, jie negali paveikti vandens išjungimo vasarą, bet gali tuo metu išvažiuoti į kaimą, įsigyti boilerį arba susipažinti su simpatišku žmogumi, kuris jau turi boilerį.

Ketvirta, laimingi žmonės visada draugauja su protingais ir gražiais žmonėmis. Nes juos supa tik tokie žmonės. Jiems nereikia baisių draugų, kad atrodytų gražiau, jiems nereikia kvailų draugų, kad iš jų pasijuoktų. Jie juokiasi tik iš savęs, nes žino, kad juokas išlaisvina nuo kompleksų, paverčia baimes mažytėmis ir suteikia daugiau jėgų.

Advertisements

Penkta, laimingiems žmonėms nereikia tuoktis 27 metų, nes visi jau susituokę, o jie dar ne. Ir siekti karjeros aukštumų iki 30 metų, kaip geriausios mamos draugės sūnus, jiems nereikia. Bet reikia daryti iš meilės ir daryti tai, kas įelektrina pirštų galiukus, dėl ko kūnu nubėga šiurpuliukai ir tai, dėl ko patys apsisprendė, o ne kiti pasakė.

Šešta, laimingiems žmonėms daug nereikia. Jie susitaikė su tuo, kad dirba buhalteriu AB „Šiaurvakbaldai“, o ne aktoriumi Holivude, ne dainininku, ne milijonieriumi, ne dailininku ir ne modeliu. Jie renkasi aktorinio meistriškumo arba vokalo kursus, mokosi tapyti arba šokinėti nuo tramplino. Jie nugali baimę ir nuo scenos skaito savo miniatiūras, dainuoja karaokės klube, piešia ir čiužinėja pačiūžomis tiesiog todėl, kad myli muziką, meną, sportą ir teatrą ir nori tai daryti gerai.

Septinta, laimingi žmonės nemato priešų kituose žmonėse. Jie žino, kad pasaulis yra didžiulis ir jame gyvena 8 milijardai žmonių. Ir nebūna taip, kad visi šitie 8 milijardai tavęs nekenčia. Ir nebūna taip, kad visi tave myli. Laimingi žmonės žino, kad už visų ideologinių, kultūrinių, rasinių, religinių konfliktų stovi politikai. O laimingi žmonės ištiesia ranką tokiems pat laimingiems žmonėms ir sako: „Draugaukim.“

Aštunta, laimingi žmonės pasitiki savimi. Jiems nerūpi, kad kas nors gavo premiją, kas nors ištekėjo, kas nors turi milijoną sekėjų – jie tiesiog eina ir dirba savo darbą. Jie žino, ką daro ir kam. Ir šiame sąraše nėra punktų „nustebinti kaimynę“ arba „atkeršyti buvusiajam“. Jie daro tai, kas jiems patinka, tai, kas jiems teikia malonumą.

Devinta, laimingiems žmonėms viskas visada paprasta. Dauguma žmonių mano, kad jeigu gyvenime nėra dramų, kančių ir sunkumų įveikimo, vadinasi, tu visai negyvenai ir gyvenimo nesupratai. Laimingi žmonės tiesiog sprendžia kasdienes užduotis. Tiesiog uždirba pinigus. Tiesiog lankosi pas gydytoją. Tiesiog daro remontą. Tiesiog taiso arba išmeta tai, ko nebegali pataisyti. Tai nepanaikina gyvenimo iššūkių, nesėkmių ir nepasiektų tikslų. Bet tai reiškia, kad kol esame gyvi, galime nustatyti asmenines taisykles.

Advertisements

Dešimta, laimingi žmonės yra sąžiningi su savimi. Jie vardais pažįsta visus tarakonus, gyvenančius jų galvoje, ir žino, kada šie tarakonai gali praversti. Laimingi žmonės pirmiausia yra įdomūs sau. Ir tik po to kitiems. Laimingi žmonės kiekvieną dieną keičia pasaulį į geresnę pusę. Savo mažytį vieno žmogaus pasaulėlį, o vėliau prie jų prisijungia kiti žmonės ir kartu jie keičia istoriją. Tie, kurie nebijo pasakyti „ne“, nepakenčia neteisybės, tie, kurie nepalieka silpnų ir nepavydi stipriems, o tiesiog laimingai gyvena.

Autorė: Jelena Pasternak