„Padarei gerą – atsitrauk saugiu atstumu. Kad nenublokštų dėkingumo banga“ – 8-ios auksinės bendravimo taisyklės


Visas mūsų gyvenimas sudarytas iš bendravimo, ir tai yra nuostabu. Draugiškas palaikymas, pagarba, meilė, skleidžiami kitų žmonių, ne tik palaiko sunkiomis gyvenimo akimirkomis, bet yra ir nepakeičiamas sėkmės bei laimės atributas.

Tačiau, norint palaikyti gerus santykius su aplinkiniais, būtina laikytis tam tikrų bendravimo taisyklių. Apžvelkime 8-ias auksines bendravimo taisykles.

1. Nekaupkite apmaudo – tai daug kainuoja.

Būtina išmokti atleisti. To reikia ne kitam, o visų pirma jums. Tuo tarpu, visai nebūtina palaikyti santykių su skriaudiku.

2. Neįsižeiskite, kad vaikai jūsų nesupranta.

Norint suprasti, reikia nueiti tą patį gyvenimo kelią. Jus skiria ilga laiko distancija. Taip buvo ir bus. Tėvų ir vaikų problema – amžina problema.

3. Darydami gerą, nesitikėkite gero.

Nesitikėkite, kad aplinkiniai turi jus mylėti ir gerbti. Išmokite džiaugtis tuo, kad duodate ir darykite gerą tada, kai to prašo sielą, o ne tada, kai jus verčia.

„Palaimintas tas, kas nieko nesitiki, nes niekada nenusivils“ (A. Pop).

4. Nekritikuokite!

„Kritika yra beprasmė, nes paprastai verčia žmogų gintis, teisintis. Kritika pavojinga, nes užgauna jo reikšmingumo jausmą ir sukelia pasipiktinimą“ (D. Karnegis)

5. Nesiginčykite.

Vis tiek niekam nieko neįrodysite. Kiekvienas liks su savo nuomone. Vis tiek kitas jūsų negalės suprasti, nes jis turi kitokią gyvenimo patirtį.

„Pasaulyje egzistuoja tik vienas būdas laimėti ginčą – jo išvengti“ (D. Karnegis)

6. Neprimeskite savo praeities kitiems, jeigu jūsų to neprašo.

Bet koks primestas veiksmas, net ir meilė, yra agresija.

7. Vertindami kito žmogaus elgesį, pasistenkite atsižvelgti į situaciją ir aplinkybes.

Mūsų teigiamą „aš“ įvaizdį daugiausia lemia tai, kad mes galime sau atleisti už netinkamą elgesį, kaltindami nepalankią situaciją ar aplinkybes, tačiau neatleidžiam kitam, kurdami jo portretą remdamiesi konkrečia situacija ir aplinkybėmis.

8. Nereikalaukite ir nesitikėkite, kad kiti bus tokie, kaip jūs.

Yra įvairių žmonių „rūšių“, turinčių skirtingą sąmonės ir sąmoningumo lygį. Šie skirtumai tarp žmonių yra tokie patys, kaip ir skirtumai tarp skirtingų gyvūnų rūšių (skruzdėlė, dramblys, beždžionė ir t. t.). Tačiau net ir tarp tos pačios rūšies žmonių yra individualių skirtumų. Tad nereikėtų stebėtis minčių, veiksmų, poelgių, motyvų ir vertybių skirtumais. Pasistenkite priimti žmones tokius, kokie jie yra.