Svarbiausia gyvenime – ne tai, ką mes turime, bet tai, kas mus supa


Gyvenime ateina momentas, kai suprantame, kad materialūs dalykai nėra labai svarbūs. Svarbiausia – mus supantys žmonės.

Žmonės, kurie mums iš tikrųjų svarbūs, yra mūsų tikroji vertybė, kadangi vertingiausia mūsų gyvenime ne materiali gerovė, bet mūsų emociniai įgijimai.

Kartais mes apie tai pamirštame, kartais neteikiame tam didelės reikšmės. Tačiau galiausiai viskas atrodo paprasčiau, kai šalia yra petys, į kurį galima atsiremti.

Nesvarbu, ar kalbame apie kitus žmones, ar apie save, svarbiausia ir reikšmingiausia yra turėti meilės ir draugystės pripildytą širdį. Laikui bėgant, pradedi labiau vertinti meilę. Geriau supranti, kaip svarbu turėti šalia vyrą, ant kurio krūtinės gali išsiverkti ir kurio apkabinimas tave sušildys.

Mylėti ir vertinti tai, kas mus supa, – mūsų asmeninio augimo pagrindas

Mūsų emocinis turtas susideda iš sveikų ir abipusių draugystės ir meilės santykių. Tai yra santykiai, kuriuos kuriame visą gyvenimą.

Draugai ir šeima skirtingais mūsų gyvenimo etapais mums turi skirtingą svarbą. Kalbame apie mūsų evoliuciją, kurios metu vyksta asmeninis augimas.

Advertisements

Galiausiai suprantame, kad nėra nieko svarbiau už šiuos santykius. Laikui bėgant suvokiame, kad pinigai, darbas, tobula figūra nėra vertingiausi dalykai mūsų gyvenime.

Mūsų prioritetai nelieka nepakitę.

Mūsų santykis su skirtingais dalykais lemia mūsų prioritetus. Žinoma, bėgant laikui šis santykis kinta. Atsigręžę atgal pagalvojame: „Kaip mes pasikeitėme!“

Esame žmonės, o žmonėms būdinga mokytis (ir mokytis iš naujo). Toks „mokymasis“ įvyksta visose gyvenimo sferose.

Palaipsniui suprantame, kad gyvenime dauguma dalykų yra efemeriški, todėl pradedame labiau vertinti emocinius ryšius su kitais žmonėmis. Suprantame, kaip svarbu šalia turėti žmonių, su kuriais galima pasijuokti, paverkti, pasidalinti išgyvenimais.

Mums būtini tokie ryšiai su žmonėmis, kadangi anksčiau ar vėliau mes suprantame, kad yra kažkas, ko nenusipirksi už jokius pinigus. Iš tikrųjų turtingi tik tie, kurie sujungti su kitais žmonėmis nematomais siūlais.

Advertisements

„Egzistuoja stebuklingų žmonių. Tu tikrai juos matei. Jie sutinkami įvairiuose planetos kampeliuose. Išoriškai jie niekuo nesiskiria nuo kitų žmonių. Ir elgiasi jie maždaug taip pat, kaip ir kiti. Tad juos sunku atpažinti. Bet kai atpažįsti tokį žmogų, kelio atgal nebėra. Tu negalėsi jo pamiršti.

Atskleisiu tau paslaptį – jų magija yra tokia stipri, kad jeigu prie jos prisiliesi – tai bus visiems laikams“, – nežinomas autorius.

Svarbiausia mūsų gyvenime – mus supantys „stebuklingi žmonės“

„Stebuklingi žmonės“ – tokie, su kuriais jaučiamės laimingi. Jie padeda mums „skraidyti“, „spindėti“… Jie gelbėja mus nuo sunkių ir kankinančių minčių bei nerimo.

Mes, pavyzdžiui, galime su jais dalintis savo namais, savo reikalais, mintimis ir jausmais. Palaikome su jais stiprius, sveikus santykius, kurie mus praturtina.

Jų nuoširdūs žvilgsniai padeda mums ištverti nusivylimą. Be to, jie padeda mums susidoroti su gyvenimo sunkumais ir problemomis. Šie santykiai suteikia mums daugiau supratimo apie gyvenimą, vysto mūsų emocinį ir socialinį intelektą.

Juk tik tokia emocinė patirtis moko mus klausytis kitų, suprasti, ką jie jaučia ir išgyvena. Ji moko mus tinkamai vystyti santykius ir, atsižvelgiant į kitų interesus, sėkmingai su jais bendradarbiauti.

Advertisements

Todėl labai svarbu rasti laiko dvasiniams kontaktams su savo artimuoju. Viena vertus, tokie emociniai ryšiai palaiko mumyse interesą gyventi. Antra vertus, skatina mus tapti geresnius ir išsklaido „debesis“, kurie kartais aptemdo mūsų santykius su žmonėmis.

Be abejo, vertingiausia mūsų gyvenime – būti šalia nuoširdžių žmonių. Vystyti su jais santykius, kurie būtų laisvi nuo egoizmo, veidmainiavimo ir kitų negatyvių jausmų.

Juk visi galiausiai suprantame, kad vieta, kur gyvename, virsta namais tik dėka mus supančių žmonių.

Štai kodėl taip svarbu mylėti ir suprasti žmones, kurie yra mūsų gyvenimo dalis. Tai mūsų emocinis turtas, kurio dėka mes galime gyventi harmoningai su savimi ir kitais žmonėmis.