22 auksinės verslo taisyklės pagal žydus


Nedidelėje knygelėje „Verslas žydiškai. 67 auksinės taisyklės“ pateikiamos verslo taisyklės, kurias prieš daugelį amžių sukūrė senovės išminčiai. Bet jos atrodo stebėtinai šiuolaikiškai ir tebėra itin aktualios XXI amžiaus verslininkams.

Turbūt daugelis savęs klausė, kodėl yra tiek daug sėkmingai besidarbuojančių verslininkų žydų – ką jie daro tokio ypatingo ir kokie apskritai yra? Juk jie pasiekia tokių aukštumų verslo srityje.

Visoje šioje polemikoje žydų tema labai daug stereotipų ir mažai faktų. Tad pradėkime nuo to, kad pačiu turtingiausiu žydu laikomas Laris Elisonas (Larry Ellison), programinės įrangos kompanijos „Oracle“ steigėjas. O jis Forbes turtingiausiųjų sąraše užima tik šeštą vietą. Tačiau nebūna dūmų be ugnies. Požiūris į pinigus ir santykis su darbu aprašytas žydų Šventajame rašte, kuriam jau tūkstančiai metų. Gal būtent dėl to ši tauta kultivuoja polinkį saugoti ir dauginti gėrybes jau tūkstančius metų.

Tad galbūt būtent šios taisyklės, perduodamos genetiniu būdu vienos žydų kartos kitai kartai, padeda kurti tokius finansinius stebuklus? Apie tai nerašoma rinkodaros vadovėliuose, bet absoliuti dauguma pasaulinio verslo elito laikosi šių auksinių taisyklių, išdėstytų šioje knygoje.

Štai 22 pačios įdomiausios žydiškos verslo taisyklės ir savybės, kurias turi ugdyti kiekvienas verslininkas:

1. Partnerių nuosavybė turi būti tokia pat brangi kaip ir sava nuosavybė. Žydas kaip verslo partneris – vienas iš pačių padoriausių. Remdamasis sava ir savo artimųjų patirtimi galiu teigti, kad tie žydai, su kuriais mus suvedė likimas, labai pagarbiai vertino mano šeimos turimą nuosavybę.

Advertisements

2. Neleisk savo laiko bergždžiai. Tik susimąstykime, kiek laiko mes praleidžiame veltui ko nors laukdami, transporte, socialiniuose tinkluose. O juk kiekviena minutė – tai dovana, ir galima tą minutę praleisti naudingai. Aš vakar daug galvojau apie vieną frazę iš hasidų parabolės šia tema. Todėl kitą savaitę pradėsiu vieną eksperimentą su savo laiku.

3. Laikykis toliau nuo blogo kaimyno. Kodėl centre tokie brangūs būstai?! O todėl, kad gyvenamosios vietos kainą lemia kaimynai. Kaip geriau pradėti savo dieną – sutikti lifte Vitalijų Kličko ar depresyvią senutę su dešimčia katinų?

4. Nesakyk nieko, jeigu neturi ką pasakyti.

5. Dirbk, kol turi įkvėpimo. Kol yra troškimas, noras dirbti ir kurti, negalima sustoti – reikia eiti toliau.

6. Duokite pinigų sunkiais laikais. Tai investicija į žmogaus ateitį, be to, geriausiai atsiperkanti investicija.

7. Visada sveikinkitės su kitu žmogumi.

8. Kiekvienas žmogus nusipelno dėkingumo žodžių.

Advertisements

9. Jie žino, kas yra turtas. Šiai temai skirsiu atskirą rašinį, nes pats noriu sau apsibrėžti, kas gi yra turtas. Šiuo metu aš manau, kad žmogus turtingas, kai jis turi 5 milijonus dolerių, bet man patiko kitas atsakymas šia tema – žydų posakis – „turtingas tas, kas džiaugiasi tuo, ką turi“.

10. Vagiantis laiką – vagis, kaip ir vagiantis pinigus. Aš apribojau savo bendravimą su tokiais žmonėmis iki minimumo. Gal tai žiauru, gal tai blogai, bet valdyti savo laiką – tai tolygu valdyti milijardus.

11. Mokėkite darbuotojams laiku.

12. Neverta sakyti visko, ką galvoji.

13. Kartais reikia duoti daugiau nei užtektinai, jeigu nori duoti išties užtektinai.

14. Darbdavys turi žinoti, kaip gyvena jo samdomas darbuotojas.

15. Jeigu kas nors nori nužudyti tave, nužudyk jį pirmas.

16. Mokėkite įveikti savo puikybę ir pasakyti, ko jums reikia.

17. Jūsų žodis jus įpareigoja, ne tik priesaika.

Advertisements

18. Niekada nežeminkite kito žmogaus.

19. Planuokite savo gyvenimą.

20. Paskatinkite save už gerą darbą.

21. Patikėkite darbus kitiems.

22. Ieškokite gyvenime pusiausvyros.