Deilas Karnegis. 15 patarimų visiems gyvenimo atvejams.


Išmintingas psichologas, talentingas pedagogas, rašytojas ir tiesiog vienas genialiausių savo kartos žmonių, Deilas Karnegis įsirašė savo vardą auksinėmis raidėmis į visos žmonijos istoriją. Jis iš tikrųjų ir labai nuoširdžiai manė, kad blogų žmonių nebūna iš principo, egzistuoja tik nepalankios aplinkybės. Taip pat jis sakė, kad į kiekvieną dieną žmogaus kelyje atsirandančias problemas reikia pažvelgti kitu kampu ir tada įvyks stebuklas – visi negatyvūs momentai tuojau pat taps pozityviais.

Žinant šias ganėtinai paprastas tiesas, jis iš slegiamos buities ir kankinamos aplinkybėmis būtybės staiga pavirsta į pozityvų ir laimingą žmogų, nustoja gadinti nuotaiką sau ir aplinkiniams. Karnegio patarimai labai veiksmingi, jų esmė – nekonfliktinio egzistavimo teorija, kai bendravimas jums teikia tik malonumą, o jūsų gyvenimas darosi tik laimingesnis. Štai šie patarimai: naudokitės jais ir būkite laimingi:

1. Bet kuriam žmogui saldžiausiu ir maloniausiu garsu yra jo paties vardas, todėl jeigu norite pašnekovą palankiai nuteikti, visada kreipkitės į jį vardu.

2. Gyvenimas taip sutvertas, kad jame daugybė nemalonumų, neramumų ir įvairių problemų, kurias galima apibūdinti žodžiu citrina. Taigi, jeigu norite būti laimingi, išmokite iš jų pasigaminti limonadą.

3. Jeigu turite priešų, nebijokite jų. Bijoti reikia tik melagingų draugų.

4. Reikia įsisavinti tik vieną – žmonėms jūs visiškai nerūpite, nes jie ištisas paras užsiima tik savimi.

5. Jeigu išmoksite suvokti pašnekovo požiūrį ir pažvelgti į dalykus jo akimis, tapsite nenugalimu ir viskas bus jūsų rankose.

6. Kad pasiektumėte sėkmės, daug dalykų nereikia, tereikia nuolat būti ko nors užimtu. Nieko neveikimas – kelias į niekur.

7. Niekada nieko nekritikuokite ir nesiskuskite savo gyvenimu, šie veiksmai tik padidina jūsų asmenines problemas.

8. Visada šypsokitės, net kai nesinori, galima net per jėga. Šypsena, juokas – tai laimės ir sėkmės įkūnijimas, jie pritruks į jūsų gyvenimą džiaugsmą ir šviesą.

9. Jeigu žmogus tik nusprendė pakeisti savo gyvenimą į geresniąją pusę, jis jau pasiekė 50 procentų sėkmės.

10. Specialus patarimas moterims: niekada nekaltinkite savo vyro, nes jis paprastas žmogus ir kaip visi, daro klaidų. Jeigu jis visada priimtų teisingus sprendimus, tai mažu mažiausia, būtų šventasis ir… kažin ar jus vestų.

11. Žmonių pasaulyje užsitarnauti kito žmogaus meilę galima tik vienu būdu – dovanoti jam savąją, nieko nereikalaujant atgal.

12. Išmintingas žmogus nuo kvailo skiriasi tik tuo, kad kiekvieną dieną išgyvena kaip naują gyvenimą.

13. Daug negalvokite ir nepergyvenkite dėl ateities – ji dar neatėjo, taip pat neišgyvenkite dėl praeities – jos jau nebėra. Gyvenkite šia diena, džiaukitės paprastais dalykais šiandien, dabar pat.

14. Niekada nieko nebijokite, netapkite baimės vergu. Baimės iš tikrųjų niekur nėra, ji egzistuoja tik jūsų galvoje.

15. Ir pabaigai. Išmokite elgtis taip, tarsi esate laimingiausias žmogus pasaulyje. Po kurio laiko, savo nuostabai, suprasite, kad tapote daug laimingesnis, nei buvote prieš tai.