15 geriausių Omaro Chajamo citatų


Omaras Chajamas – didysis persų poetas, matematikas ir vienas pačių žymiausių Rytų filosofų. Jo ketureiliai – kupini išminties, humoro ir įžūlumo. Jo minčių pateikimo stilius žodžių simbolika suteikė galimybę laisvai išreikšti tai, ko nebuvo galima atvirai pasakyti balsu.

Apie gyvenimą ir žmogų

1. Vienas nesupras, kuo kvepia rožės. Kitas iš karčių žolių išgaus medų. Kai kam duosi mažmožį – amžiams atsimins. Kai kam gyvenimą atiduosi, o jis ir nesupras.

2. Kuo žmogaus žemesnis dvasinis lygis, tuo aukščiau riečia nosį. Jis nosimi nori pasiekti tai, ko dvasia nepriaugo.

3. Kas gyvenimu muštas, tas daugiau pasieks. Pūdą druskos suvalgęs labiau vertina medų. Kas ašaras liejo, tas nuoširdžiau juokiasi. Kas kartą mirė, tas žino, kad gyvena!

4. Į vieną langą žiūrėjo dviese. Vienas pamatė lietų ir purvą, kitas – žalią lapiją, pavasarį ir žydrą dangų.

Advertisements

5. Mes – linksmybių šaltinis ir sielvarto kasykla. Mes – bjaurasties talpykla ir švari versmė. Žmogus – lyg daugiaveidis pasaulis veidrodyje. Jis menkas ir jis gi nepaprastai didis!

6. Kaip dažnai klysdami gyvenime prarandame tuos, kuriuos branginame. Stengdamiesi patikti svetimiems dažnai nuo artimo bėgame. Aukštiname tuos, kurie mūsų neverti, o pačius ištikimiausius išduodame. Kas mus taip myli, skaudiname ir patys atsiprašymo laukiame.

7. Mes daugiau į šį pasaulį amžiams nepateksime, amžius nesusitiksime su draugais prie stalo. Gaudyk gi kiekvieną lekiančią akimirką – jos vėliau jau niekada nenutykosi.

8. Nepavydėk tam, kuris stiprus ir turtingas – po aušros visada ateina saulėlydis.

9. Su šiuo gyvenimu trumpu vienodai kvėpuok. Elkis kaip su tau išnuomotu.

Apie meilę

10. Dovanoti save – nereiškia parduoti. Ir miegoti šalia – nereiškia permiegoti. Neatkeršyti – nereiškia viską atleisti. Nebūti šalia – nereiškia nemylėti!

11. Galima suvilioti vyrą, kuris turi žmoną, galima suvilioti vyrą, kuris turi meilužę, bet negalima suvilioti vyro, kuris turi mylimą moterį.

Advertisements

12. Kad išmintingai nugyventum gyvenimą, reikia nemažai žinoti. Dvi svarbias taisykles pirmiausia įsimink: tu geriau badauk nei kas papuolė valgyk ir geriau būk vienas nei kartu su kuo papuolė.

13. Mylimo žmogaus patinka net trūkumai, o nemylimo erzina net privalumai.

14. O, vargas, vargas širdžiai, kurioje nėra deginančios aistros. Kurioje nėra meilės kančios, kurioje svajonių apie laimę nėra. Diena be meilės – prarasta: blausesnė ir pilkesnė nei ši diena bevaisė ir darganotų dienų nėra.

15. Nuskinta gėlelė turi būti padovanota, pradėtas eilėraštis – parašytas, o mylima moteris – laiminga, antraip ir nevertėjo imtis to, kas ne tavo jėgoms.