„Svajokite. Svajonės pildosi. Ir aš nežinau, kodėl“ – Ilonas Maskas parašė laišką jauniems žmonėms


Realybė – visai ne tai, kas mus supa. Savo realybę susikuriame patys. Mąstymas, poelgiai ir idėjos įtakoja pasaulio suvokimą. Pasaulis gerokai lankstesnis nei atrodo

Ilono Masko laiškas jauniems žmonėms…

„Vaikystėje svajojau, kad tapsiu turtingas ir keliausiu po jaukius Europos miestus. Bet stovėdamas Barselonos centre aš negalėjau įsijausti į momentą ir suprasti jo reikšmės. Įvykiai klostėsi nuosekliai ir netgi logiškai. Mano kelias, prasidėjęs mažame kaimelyje, tęsėsi sostinėje ir pakrypo daugeliui labai netikėta linkme. O viskas nutiko tik todėl, kad nebijojau svajoti.

Sėkmingai pabaigta mokykla ir išlaikyti egzaminai atvėrė man kelią į gerą universitetą. Programavimo studijos ėjosi neįtikėtinai lengvai. Kiekvieną profilinį egzaminą išlaikiau puikiu pažymiu. Dėstytojai buvo patenkinti, bet aš pradėjau abejoti.

Svajonės, kuriomis gyvenau vaikystėje, po truputį sklaidėsi. Nustojau galvoti apie keliones po pasaulį ir vietoj to pildžiau gyvenimo aprašymą bei rinkausi ateitį pagal siūlomą didžiausią atlyginimą. Pasirinkęs „teisingą“ kelią aš patekau į sistemą, kurioje egzistavo savos taisyklės ir savos lubos. Aš supratau, kad einu ne ta linkme ir kad toje vietoje atsidurti nenoriu.

Mums augant visi tarsi sako: „Nustok svajoti ir gyvenk realiame pasaulyje.“ Tačiau tiesa yra tokia, kad realybė – visai ne tai, kas mus supa. Savo realybę susikuriame patys. Mąstymas, poelgiai ir idėjos įtakoja pasaulio suvokimą. Pasaulis gerokai lankstesnis nei atrodo. Jame yra visko, ko reikia. Mums lieka tik tai pasiimti.

„Jūs tikėjote, kad užaugę galėsite padaryti bet ką ir tapti bet kuo. O vėliau sužinojote, kad visa tai draudžiama. Jums pranešė, kad reikia užaugti ir nustoti svajoti, kad reikia elgtis išmintingai ir neišsikelti pernelyg didelių tikslų“ – iš knygos „Būk geresnė savęs versija“ („Edgy Conversations: How Ordinary People Can Achieve Outrageous Success”).

Viskas prasidėjo nuo svajonės susirasti programuotojo darbą. Man buvo 18-ka. Tada supratau, kad rytdienos sėkmė – šiandienos pastangų rezultatas. Tris vasaros mėnesius išnaudojau įgūdžiams tobulinti ir jau žiemą pasiekiau savo tikslą. Ne dėl to, kad buvau pernelyg protingas. Aš tiesiog panorau ir pasiėmiau.

Kiekvieną rytą mums suteikiamas šansas tapti geresniems ir būtų kvaila juo nepasinaudoti. Daugelis visą gyvenimą svajoja apie dalykus, kurie pasiekiami paprasčiausia disciplina. O apie ką svajojate jūs? Galbūt jums tereikia padaryti vieną žingsnį.

„Nerimas ir abejonės įveikiamos tik veiksmais, o neišnaudotas šansas primins apie save visą gyvenimą“ – iš straipsnio „Momentai, kurių dėka tu gyveni“.

Svajokite. Kuo aukštesnė kartelė, tuo aukščiau jūs būsite.

Svajoti reikia mokėti. Labai daug dalykų, kurie asocijuojasi su tikra laime, iš tikrųjų yra mums įpiršti. Labai sudėtinga rasti savo tikruosius norus, daug paprasčiau pasinaudoti svetimais. Aš elgiausi taip pat ir iki šiol kartais save pagaunu, kad daugelis dalykų, kurie anksčiau atrodė geidžiami, tapo neįdomūs. Bet kiekvieną dieną vis labiau vertinu tikslus, kurie mano gyvenime egzistuoja jau ilgą laiką, juk būtent jie ir yra tikrieji norai.

Prabusti ir suprasti, kad būtent taip norėtum nugyventi šią dieną, – neįkainojama. Mūsų gyvenimas trumpėja sulig kiekviena minute ir argi jis duotas ne laimei atrasti?

Svajodami nepamirškite gyventi tikro gyvenimo. Juk Džonas Lenonas neklydo, kai sakė, kad gyvenimas yra tai, kas vyksta, kol jūs esate užsiėmęs kitais darbais.

Juk svajonės – tai ne tikslai, bet orientyrai. Jeigu viskas klostytųsi pagal planą, gyventi būtų nepakeliamai nuobodu.

Jūsų gyvenimas – tai tik momentas. Ir tik jūs galite padaryti jį geresnį. Tad kol sieksite svajonės, momentas po momento, jūsų gyvenimas įgaus prasmę.

Jeigu viską padarysite teisingai, kažkuriuo momentu suprasite, kad svajonės išsipildė ir kiekviena diena atneša džiaugsmo. Kaip elgtis teisingai? Priimti sprendimus klausantis dviejų balsų: logikos ir intuicijos. Abejonių kyla, kai jiedu nesusikalba tarpusavyje, bet kai jie ką nors tvirtina vienbalsiai, žinokite, jog tai yra būtent tai, ko jums reikia.

Svajokite, gyvenkite ir būkite savimi.

Viskas įmanoma.

Žinokite, jūsų ateitį lemia sunkiausi momentai. Gyvenimas tarsi specialiai prigalvos įvairių kliūčių, kad galėtų patikrinti, ar esate pasiruošę priimti tai, ko labiausiai trokštate. Jis pasiruošęs atiduoti jums viską, ko reikia. Ar esate pasiruošę tai paimti? Jeigu taip, eikite ir pasiimkite.“