„Svarbiausia – nustoti krušti sau protą. Šis įgūdis mus išgelbės“ – 22 ryškios Marko Mensono citatos apie meną nekrušti sau proto


Ir tarsi pamojavus „burtų lazdele“ jūsų gyvenimas pasikeis. Atrinkome jums 22 citatas iš šios knygos, kurios parodys šį pasaulį iš kitos, netikėtos pusės.

1. Kad ir kur nuvyktum, tavęs laukai didžiulė mėšlo krūva. Ir tai yra normalu. Tikslas – neatsikratyti viso šito mėšlo, o rasti mėšlą, kurį kuopdamas džiaugtumeis.

2. Kitaip tariant, jeigu nori sėkmės, nustok savęs klausti „Kuo aš noriu pasimėgauti?“. Užduok sau kitą klausimą „Kokį skausmą aš noriu patirti?“ Kelias į laimę grįstas nesėkmėmis ir mėšlo krūvomis.

3. Paradoksalu, bet susitaikymas su negatyviu potyriu yra teigiamas išgyvenimas.

4. Skausmas – tai surišantis siūlas gyvenimo audinyje. Jį ištraukti ne tik neįmanoma, bet ir pražūtinga: taip suplėšysi viską. Bandyti išvengti skausmo, vadinasi suteikti jam per daug reikšmės. Ir atvirkščiai, jeigu numosi į jį ranka, tavęs niekas nesustabdys.

5. Gyvenimas savaime yra kančios forma. Turtingieji kenčia dėl savo turto, vargšai – dėl nepritekliaus. Vieniši žmonės kenčia, nes neturi šeimos, šeimos žmonės kenčia dėl problemų šeimoje. Žmonės, kurie siekia malonumų, kenčia dėl malonumų. Žmonės, kurie susilaiko nuo malonumų, kenčia dėl susilaikymo.

6. Vienintelis būdas įveikti kančią – išmokti ją ištverti.

7. Jautiesi šūdinai? Nekvaršink sau galvos. Pasakyk sau: „Taip, jaučiuosi sumautai. Na ir kas?“. Štai tau ir išėjimas iš užburto rato. Tarsi stebuklingos lazdelės mostu liaujiesi savęs nekęsti dėl to, kad jautiesi prastai.

8. Štai kodėl yra svarbu nustoti krušti sau protą. Šis gebėjimas mus išgelbės. Reikia susitaikyti su tuo, kad pasaulyje viskas sumauta ir tai normalu, nes taip visada buvo ir taip visada bus.

9. Yra keista atvirkštinės dėsnio ypatybė. Jis taip pavadintas neatsitiktinai: nusispjovimas į viską veikia atvirkščiai. Jei pozityvumo siekis yra neigiamas, tai neigiamo potyrio siekis yra teigiamas dalykas. Skausmas, kurį patiri sporto salėje, užtikrina sveikatą ir jėgų antplūdį. Versle patirtos nesėkmės leidžia geriau suprasti, ko reikia, kad sektųsi. Akistata su trūkumais suteikia didesnio pasitikėjimo savimi ir padeda tapti žavesniam kitų akyse. Susidūrimas su savo baimėmis ir nerimu suteikia drąsos ir ištvermės.

10. Kenčiame dėl paprastos priežasties – kančia yra biologiškai naudinga. Jos pagalba gamta verčia mus keistis.

11. Laimė atsiranda sprendžiant problemas. Raktinis žodis čia – „sprendimas“. Jeigu vengiate problemų arba manote, kad jų neturite, būsite nelaimingi. Jei manote, kad jūsų problemos neišsprendžiamos, taip pat būsite nelaimingi. Taigi, esmė yra spręsti problemas, o ne tik jas turėti.

12. Tai ir yra savęs tobulinimo esmė: iškelti teisingesnes vertybes, nerimauti dėl teisingesnių dalykų. Nes jei pasirinksite tinkamus dalykus, dėl kurių verta nerimauti, ir jūsų problemos bus sveikesnės. O jeigu problemos bus sveikesnės, tai ir gyvenimas klostysis geriau.

13. Tikra laimė ateina tik tada, kai surandate problemas, kurias jums patinka turėti ir spręsti.

14. O raktas į laimingą gyvenimą anaiptol ne vis naujose rūpesčiuose: jis – mažesniame rūpesčių kiekyje. Rūpintis reikia tik tuo, kas tikra, autentiška ir svarbu.

15. Savęs pažinimas yra kaip svogūnas. Jis turi daug sluoksnių, ir kuo daugiau jų nulupate, tuo didesnė tikimybė, kad verksite.

16. Reikia mokėti – būtent mokėti pasiusti viską velniop. Galbūt tai skamba juokingai, o aš atrodau kvailai, bet iš esmės kalbu apie štai ką: reikia išmokti nesimėtyti ir sutelkti mintis į svarbiausius dalykus. Reikia išmokti suprasti, ką asmeniškai jūs vertinate labiausiai ir tada atlikti griežtą atranką. Tai neįtikėtinai sunku. Tam gali prireikti metų pastangų ir bandymų. Ir bus daugybė nesėkmių. Tačiau gali pasirodyti, kad svarbesnių pastangų apskritai neegzistuoja. Ir vienaip ar kitaip viskas susiveda į tai.

17. Bet toks jau tas gyvenimas: jeigu tau atrodo, kad esi vienas prieš visą pasaulį, greičiausiai eini tik prieš save patį.

18. Jeigu svarbiems gyvenimo pokyčiams tau trūksta motyvacijos, daryk ką nors. Bandyk. O vėliau paversk reakciją į tą veiksmą būdu save motyvuoti.

19. Žmonės negali išspręsti visų tavo problemų už tave. Ir net neturi bandyti, nes tai nesuteiks tau laimės. Ir tu neturi prisiimti kitų žmonių problemų, nes tai niekam neatneš laimės. Tik nesveikuose santykiuose žmonės stengiasi išspręsti vienas kito problemas, kad patys pajustų ramybę. Sveikuose santykiuose žmonės sprendžia savo problemas rūpindamiesi vienas kitu.

20. Be ryžto pripažinti, kad klysti, negali būti realių pokyčių ir augimo.

21. Pasitikėjimas yra augimo priešas. Nieko negalima laikyti neabejotinu, kol tai neįvyko. O ir tada ne faktas. Štai kodėl bet koks augimas neįmanomas be suvokimo: mūsų vertybės visada yra netobulos.

22. Nesėdėk sudėjęs rankas. Daryk ką nors. Atsakymai ateis.