Pasitikite brangiausiai apmokamą ir žinomiausią šių laikų dailininkę — Yayoi Kusama. Jai 88 metai, ji užima pirmą vietą brangiausiai apmokamų šiuolaikinių dailininkų sąraše ir ji turi psichinę ligą. Leidinys „Įdomu sužinoti“ plačiau papasakos apie nepaprastą Yayoi ir jos kūrybą.
2014 metais jos paveikslas „Baltas Nr. 28“ buvo parduota už rekordinius 7,1 mln. JAV dolerių.
Ji gimė Japonijoje 1929 metais ir nuo vaikystės kentė nuo haliucinacijų, įkyrių, dažnai suicidinio pobūdžio, minčių. Kūrybos pradžioje Yayoi apibarstydavo skirtingus objektus žirneliais, vėliau tai ir tapo jos braižu. Ji mokėsi Kioto savivaldybės menų ir amatų mokykloje vos vienerius metus.
Daugelis jos darbų yra seksualinio pobūdžio.
1960-ųjų pradžioje Kusama pradėjo dengti daiktus, tokius kaip laiptinės, avalynė, kėdės baltais falo formos išsikišimais. Kūrinys „Akumuliacija Nr. 2“ (1962) – sofa, apmušta balto audinio skiautėmis, kurios atrodo absurdiškai ir grėsmingai.
1957 metais Kusama išsikraustė į Niujorką. Ten prasidėjo jos karjeros pakilimas. Ji naudojo savo ne amerikietišką kilmę, lytį ir psichinę ligą, siekdama sukurti ryškų ir įsimenantį įvaizdį. Būdama JAV, ji greitai užsitarnavo avangardinio judėjimo lyderio reputaciją.
Jos kūriniuose randami feminizmo, minimalizmo, siurrealizmo, art-brut, poparto ir abstraktaus ekspresionizmo bruožai, pripildyti autobiografinio, psichologinio ir seksualinio turinio.
Kusama apibūdina save kaip „įkyrią menininkę“.
Yayoi ne tik piešia, bet ir kuria eilėraščius, dizainą. Pavyzdžiui, prieš keletą metų Yayoi kartu su Louis Vuitton sukūrė drabužių ir aksesuarų kolekciją.
Pati menininkė savo paveikslus apibūdiną kaip „savęs gesinimą“ – jos galvoje esančio triukšmo gesinimą nuolat pasikartojančiomis linijomis ir taškais.
Palaipsniui susidomėjimas Yayoi Kusama nublėso ir ji turėjo grįžti į Japoniją, kur šiuo metu gyvena psichiatrijos ligoninėje.
Tačiau ji nenustojo kurti. Jos kūriniai iki šiol eksponuojami geriausiuose pasaulio muziejuose ir perkami už neįtikėtinus pinigus.