10 dalykų, kuriuos verta daryti iki 10 valandos ryto


1. Pamedituoti

Meditacija arba net paprasčiausias pratimas, kai giliai įkvepiama ir iškvepiama, padės jums pradėti dieną ramiai. Užuot tiesę ranką į telefoną ar tikrinę rytinį paštą, sugaiškite minutę paprasčiausiai sėdėdami tyloje.

Per dieną mes nuveikiame aibę didelių ir sunkių darbų – tad leiskime sau ją pradėti ramiai. Be to, meditacija padės jums gerai nusiteikti, jūs labiau susikoncentruosite ir pajusite jėgų antplūdį.

2. Padėkoti sau

„Jeigu vienintele jūsų gyvenimo malda taps žodis „ačiū“, to pakaks.“ (Meistras Ekhartas) Pradėkite savo dieną nuo padėkos už tai, ką jūs turite. Ši praktika išmokys jus labai svarbaus dalyko – dėkingumo sau už mažas sėkmes, kurių jūs pasieksite per artimiausias 24 valandas. Be to, tapsite atsparesni problemoms, kurių kils ateinančią dieną.

3. Apmąstyti, ką šiandien nuveiksite

Kuo anksčiau sudarytas jūsų dienos planas, tuo efektyviau ir produktyviau išnaudosite savo laiką. Kai tik tai padarysite, dienotvarkėje palikite laisvo laiko, kad galėtumėte spręsti vis iškylančias naujas problemas nuosekliai ir neskubėdami.

4. Išgerti stiklinę vandens

Jūsų kūnas pabunda ištroškęs, todėl būtina pirmiausia išgerti šiek tiek vandens. Savo knygoje The Body Ecology Diet dietologas Dona Geitsas (Donna Gates) pataria žmonėms išgerti pusę paros vandens normos būtent rytą. Tai padeda valyti iš organizmo toksinus, mažina alkio jausmą bei galvos skausmo tikimybę visą ateinančią dieną.

5. Prasimankštinti

Sunku rasti žmogų, kuris pabunda jausdamas lengvumą savo raumenyse bei kauluose. Ir nėra lengva pripratinti save daryti mankštą. Tačiau tyrimais nustatyta, jog rytinė mankšta suteikia jums lankstumo, gerina kraujotaką ir mažina stresą. Be to, pagerėja laikysena.

6. Paklausyti muzikos

Pradėdami savo dieną su muzika, jūs patirsite aibę malonumo, pakelsite sau nuotaiką ir gausite pozityvios energijos visai parai. Mokslininkai teigia, kad muzika gali prisidėti prie bendros motyvacijos bei pakelti darbo našumą. Tad pradžiuginkite save!

7. Suvalgyti sveikus pusryčius

Visi mes dažnai išbėgame iš namų su puodeliu kavos ir tuščiu skrandžiu. Tu sėdiesi prie savo darbo stalo ir tuojau pat imi svajoti apie pietų pertrauką. Tai nėra gerai. Skirkite sau papildomo rytinio laiko, kad suteiktumėte savo kūnui maisto. Jo prireiks, kad galėtumėte būti darbingi visą ateinančią dieną. Tai padės jums sutelkti dėmesį į darbą, o ne į urzgiantį pilvą. Be to, pusryčiai ne tik prisideda prie kūno sveikatos, bet yra ir proga pabendrauti su mūsų artimaisiais.

8. Nusišypsoti

Pradėkite savo dieną nuo šypsenos priešais veidrodį vonios kambaryje. Ji daro teigiamą poveikį mūsų bendrai savijautai ir nuotaikai net tada, kai nesijaučiame džiugiai nusiteikę. Šypsena palankiai nuteikia ir aplinkinius, be to, atminkite – sėkmingi žmonės visada yra nusiteikę pozityviai.

9. Apsikuopti po vakar

Mūsų gyvenimas verda, todėl kartais ryte galite pamiršti apie nereikšmingus darbus. Kartais išmėtome drabužius po visą namą, paliekame indus kriauklėje ir neišnešame šiukšlių. Visa tai gali kauptis diena iš dienos, o galiausiai perauga į elementarų tingulį.

Tačiau įsivaizduokite, kaip nuostabu, kai ateinate namo ir ten viskas tvarkinga bei švaru. Jūs galite tiesiog atsipalaiduoti bei pailsėti.

10. Padaryti patį sunkiausią darbą pirmiausia

Gali atrodyti, kad iš ryto geriausia atlikti aibę smulkių darbelių. Bet jeigu jūs iš pat pradžių išspręsite patį sudėtingiausią uždavinį, visa kita pavyks dar greičiau ir geriau. Be to, tai puiki saviugdos priemonė tiems žmonėms, kurie yra linkę viską atidėlioti ateičiai.