14 būdų suprasti, ar drabužis yra kokybiškas, ar tiesiog pigi klastotė


Įsiminkite kartą ir visiems laikams!

1. Norėdami įvertinti medžiagos kokybę, pažiūrėkite pro ją į šviesos šaltinį.

Matote 2 skirtingas priešais šviesą gulinčias šilko palaidines. Kuo storesnė medžiaga, tuo aukštesnė jos kokybė.

2. Norėdami patikrinti medžiagos standumą, palamdykite ją.

Paimkite medžiagos gabaliuką ir užtempkite ją ant delno, suspauskite kelioms sekundėms kumštį ir paleiskite. Ar medžiaga dar susilamdžiusi, ar iš karto išsilygino? Jeigu ji neatlaikė kelių sekundžių rankoje nesusilamdžiusi, reiškia ji greičiausiai neatlaikys ir išbandymo laiku.

3. Norėdami greitai patikrinti kokybę, ištempkite medžiagą.

Atsargiai ištempkite medžiagą (šis būdas ypač gerai tinka apatinės suknelių dalies ir sijonų patikrai) ir paleiskite. Ar medžiaga išsaugojo formą? Ar jos išvaizda pasikeitė?

4. Jeigu abejojate, pirkite daiktus vyrų skyriuje.

Šio sezono naujiena – itin ploni, beveik permatomi marškiniai. Tokia mada padeda dizaineriams sutaupyti nemažai pinigų, nes nereikia išlaidauti brangioms medžiagoms. Kadangi vyriška mada numato mažiau drabužių modelių, ji dažniausiai yra pigesnė už moterišką. Tad, jeigu ieškote paprastų marškinių arba boyfriend stiliaus džinsų, iš karto rinkitės vyrų skyrių.

Advertisements

5. Venkite atvirų užtrauktukų, nes jie gali pranašauti žemą kokybę.

Užtrauktukas turi būti paslėptas, išskyrus tuos atvejus, kai išorinis užtrauktas – dizaino elementas. Ir jeigu tai nėra dizainerio sumanymas, užtrauktuko ir visų jo elementų spalva turi atitikti medžiagą.

6. Patikrinkite, ar kelnių apačioje yra atvartų, ypač jeigu esate aukštas.

Jeigu esate aukštas, tai žinote, kad atvartai gali jūs išgelbėti, jeigu reikės šiek tiek pailginti kelnes. Tvirtų medžiagų tiesių sijonų arba pieštuko silueto sijonų atvartai turi būti maždaug 3,5–4 cm pločio. A silueto sijonų atvartai – 4 cm, kad persiuvant nepradingtų medžiagos tūris.

7. Turėkite omenyje, kad kokybiškos kelnės yra siūtos prancūziška siūle.

Prancūziška siūlė – dizainerių labai mėgstama baigimo technika. Ji leidžia paslėpti neapdirbtus medžiagos kraštus tvarkingoje siūlėje.

8. Visada laikykitės etiketėje nurodytų priežiūros instrukcijų.

Drabužiai iš natūralių medžiagų, tokių kaip šilkas, medvilnė ir vilna, nešiojami ilgiau ir geriau nei iš sintetinių medžiagų.

Advertisements

9. Įsitikinkite, kad visi atraitai sutampa pagal siūles.

Patikrinkite šonines marškinių siūles ir siūles aplink visas kišenes – jos iš karto išduos drabužio kokybę. Vertikalių ir horizontalių linijų sutapimas gali reikšti didesnio medžiagos kiekio naudojimą, užuot sukirpus mažesniais gabaliukais, o tai gali padidinti kainą.

10. Taip pat patikrinkite, kad siūlių spalva sutaptų su drabužio spalva.

Kokybiškos siūlės turi būti lygios, turi sutapti spalvos (išskyrus specialius dizainerio pageidavimus) ir kiekviename medžiagos centimetre turėti didelį dygsnių skaičių.

11. Beveik visada apie drabužio kokybę galite spręsti iš sagų ir sagų kilpų.

Sagų kilpos turi būti tvirtos, kad saga pakankamai laisvai įeitų ir kad kilpa nesusinešiotų. Palieskite sagą, įsitikinkite, kad ji tvirtai prisiūta ir iš jos nekyšo per daug siūlų.

12. Atsargiai ištempkite siūles, kad galėtumėte pamatyti tarpus tarp dygsnių. Dygsniai turi būti pakankamai tvirti.

Ši greita gudrybė padės išvengti pinigų išleidimo pigiems daiktams.

13. Pamušalas – visada geras ženklas.

Kokybiškų švarkų pamušalai būna sujungti su švarko medžiaga papildoma siūle.

Advertisements

14. Jeigu norite įsitikinti, kad dirbinys yra tikrai rankų darbo, patikrinkite siūles – jos neturi būti lygios.

Mašinos siūlės bus plokščios ir lygios. O jeigu specialiai ieškote rankų darbo gaminio ir norite būti tikri dėl jo išskirtinumo, atkreipkite dėmesį į siūles: jos gali būti pasvirusios, nelygios. Jose matysis meistro raštas.

Pirkite protingai!