16 etiketo taisyklių, kurias pažeidžiame kiekvieną dieną!


Būti išauklėtam – vadinasi, nesukelti nepatogumų kitiems žmonėms, nieko neįžeisti pastabomis ir deramai elgtis bet kokioje situacijoje. Ar esate girdėję apie mažai žinomus šiuolaikinio etiketo pažeidimus? Pasitikrinkite!

Etiketo taisyklės. ŠIURKŠTŪS PAŽEIDIMAI

1. Neteisingai plojate

Plojant delnus reikia laikyti krūtinės lygyje. Niekada neplokite prieš savo ir juolab kito žmogaus veidą.

2. Negracingai sėdatės į automobilį

Iš pradžių atsisėskite ant sėdynės, tik tada gracingai įkelkite kojas į automobilio saloną. Iš šalies tai atrodo estetiškiau ir gali padėti išvengti skausmingo bei nerangaus trenkimosi galva į tarpdurį. Jeigu ant batų yra sniego, prieš sėsdami į mašiną būtinai jį nupurtykite.

3. Jūs trikdote svetimus žmones

Nespoksokite į svetimus žmones – tai blogas tonas. Juolab nereikėtų aptarinėti jų išvaizdos su drauge, net jei apranga iš tiesų rėžia akį.

Advertisements

4. Tepate sviestą ar uogienę iš bendros lėkštės

Seka turėtų būti tokia. Iš pradžių įsidėkite šiek tiek sviesto ar uogienės į savo lėkštę. Vėliau užtepkite jo ant sumuštinio! Štai ir viskas. Kodėl taip daryti teisinga? Nes trupinių nepatenka į bendrą lėkštę!

5. Nesirūpinate šalia sėdinčiais žmonėmis

Mandagūs žmonės nenori be reikalo trukdyti kitų žmonių užstalės metu, be to, jie gali būti labai drovūs. Imkitės iniciatyvos ir pirmi pasiūlykite jiems druskos ar pipirų! Taip pat pirmi perduokite kitus patiekalus, mandagiai paklausdami, ar kaimynas nenorėtų jų paragauti.

6. Nepagalvojate apie laikyseną

Tikriausiai niekada nesusimąstėte, bet žiūrėti į virš lėkštės susikūprinusį žmogų iš tiesų nemalonu. Išmokite kontroliuoti savo laikyseną bet kurioje situacijoje.

7. Negeriate po jūsų garbei pasakyto tosto

Nereikia išgerti visos taurės po jūsų garbei pasakytų žodžių! Geriau išreikškite pagarbą ir dėkingumą tostą pasakiusiam žmogui jam skirtu padėkos gestu. Nedaug žmonių apie tai žino!

Advertisements

8. Neatsargiai elgiatės su servetėlę

Po valgio nereikėtų servetėle valyti lūpų, geriau lengvu judesiu prisilieskite ja prie burnos. Jau panaudotas popierines servetėles galima šiek tiek sulankstyti, bet jokiais būdais ne glamžyti!

9. Grąžinate tuščias lėkštes

Jeigu jus pavaišino patiekalu, įdėtu į lėkštę, nemandagu ją grąžinti tuščią. Įdėkite sausainį, saldainių ar riešutų – taip atsidėkosite už vaišes.

10. Pradedate valgyti anksčiau nei stalo šeimininkas

Gero etiketo taisyklės teigia, kad reikia gerbti šeimos ir namų galvą. Palaukite, kol šeimininkas pirmas pradės valgyti.

11. Kosėdami dengiate burną dešine ranka

Jeigu negaluojate arba užspringote ir atsirado poreikis atsikosėti, negalima užsidengti dešine ranka. Visada tai darykite kaire.

Advertisements

12. Nepalaikote akių kontakto susidaužiant taurėmis

Kai susilieti savo taure su pašnekovo taure, būtina palaikyti akių kontaktą – taip parodote atvirumą ir nuoširdumą! Nuleisti akis – blogas tonas.

13. Rodote pirštu į jus dominantį dalyką

Rodyti pirštu – blogas tonas. Daug geriau atkreipti pašnekovo dėmesį parodant atviru delnu.

14. Esate nepakankamai mandagus

Jeigu einate su kuo nors gatve ir jūsų palydovas pasisveikina su praeiviu, būtinai taip pat pasisveikinkite. Tyla šiuo atveju gali reikšti, kad esate nemandagus ir atstumiantis.

15. Nešiojate rankinę ant dešinio peties

Pagal etiketo taisykles, rankinę reikia nešioti ant kairio peties, ne ant dešinio. Taip yra dėl to, kad dešinė ranka – „sociali“, būtent dėl to ja negalima dengtis kosėjant. Netgi jeigu jūs esate moteris ir nespaudžiate rankų, dešinė ranka laikoma kontaktine.

Advertisements

16. Viešoje vietoje paliekate išmanųjį telefoną ant stalo

Žinoma, tai – nepagarba! Tai itin nemalonu žmonėms, sėdintiems kartu su jumis prie vieno staliuko. Tai parodo, kad įrenginys jums svarbiau už veiksmą aplink jus.

Tikimės, kad ši informacija jums pravers!