7 geriausiai orą valantys kambariniai augalai


Buto oras yra kelis kartus labiau užterštas už lauko orą. Įvairi buitinė technika, plastikiniai baldai, baldai iš MPD plokščių, linoleumas, panelės, dažai, tapetai, skalbimo milteliai ir valymo priemonės – visa tai sudaro nuodingus junginius butų ir ofisų ore: benzolo, toluolo, fenolo, folmagedino, smalkių, anglies dioksido, azoto oksidų ir amoniako.

7 geriausiai vidaus patalpų orą valantys kambariniai augalai

1. Schéfflera arba skėtinis medis — tiesiog sukurta patalpoms, kuriose yra rūkoma. Ji puikiai „sugeria“ ir neutralizuoja tabako dūmuose esančius nikotiną ir dervas.

2. Skindamas (Epipremnum aureum) valo orą nuo benzolo. Dideli lapai sugeria didelį šios medžiagos kiekį. Auga greitai, laistomas retai.

3. Dracena (Dracaena) nukenksmina formaldegidą. Šis augalas likviduoja nuodingas formaldegido garus, kuriuos minimaliai skleidžia lakai, klijai ir baldai iš MPD.

4. Chlorofitas (Chlorophytum) rezultatyviai sugeria anglies dioksidą. Tad jis yra būtinas gyvenantiems pirmame arba antrame aukštuose.

5. Chamedorėja (Chamaedorea elegans arba kambarinė palmė) aktyviai drėkina orą ir filtruoją plastmasės skleidžiamas medžiagas.

6. Gebenė lipikė (Hedera helix) ir 7. Bendžamino fikusas (Ficus benjamina) — oro valymo rekordininkai. Jie absorbuoja daugumą nuodingų medžiagų, įskaitant formaldegidą, benzolą ir amoniaką. Fikusas tarsi magnetas traukia dulkes.