9 taisyklės mamoms: kaip auklėti sūnų tikru vyru


1. NIEKADA NESIŠAIPYKITE IŠ SŪNAUS

Vyrui moters pašaipa — visada trauma, mamos pašaipa – labai gili trauma. Nesvarbu, ar pasišaipysite iš to, kad jis atvirkščiai užsidėjo kelnes, iš to, kad kreivai nupiešė šunį ar dėl to, kad prisipažino meilę mergaitei iš gretimo suolo. Jūsų pašaipą jis gali atsiminti visą gyvenimą!

Ir niekada jos neatleisti…

2. ATSAKINĖKITE Į VISUS KLAUSIMUS

Bet kokiame amžiuje! Ir jokių „tiesiog todėl“ ar „užaugsi – sužinosi“. Visada – į viską. Nežinote atsakymo – taip ir pasakykite. Paskui išsiaiškinkite ir atsakykite. Jaučiatės nepatogiai? Vaiko klausimas privertė jus raudonuoti? Puiku – dabar galėsite išanalizuoti dar vieną savo kompleksą. Bet tai – JŪSŲ kompleksas. Nediekite jo į savo vaiko galvą. Atsakykite, kad jus užklupo su klausimu ir jums reikia susikaupti. Paprašykite atidėti atsakymo pateikimą. Paprastai vaikai lengvai su tuo sutinka.

3. PRIIMDAMI SPRENDIMUS, KLAUSKITE SŪNAUS PATARIMO

Jūs neįsivaizduojate, kaip kartais lengvai vaikas gali išspręsti jūsų „suaugusiojo“ problemą, kurią jūs sprendžiate ne pirmus metus! Koks turėtų būti mūsų būsimas butas? Kodėl aš nuolat su kuo nors susipykstu? Ką aš darau ne taip? Taip berniukas mokosi būti vyru ir priiminėti sprendimus, o jūs išreiškiate jam savo pasitikėjimą ir pagarbą.

4. PAMIRŠKITE ŽODŽIUS „AŠ JUK TAU SAKIAU!“

Net jeigu sakėte, o jis nepaklausė – nutildykite šią dainelę! Visiems laikams. Jūs neturite teisės varžytis su vaiku, kas tai bebūtų, o „aš juk sakiau“ ir yra varžymasis, kuriame motina džiaugiasi „laimėjimu“…Jūs buvote teisi? Džiaukitės tyliai! Jis pats viską supras.

5. GIRKITE!

Žavėkitės, be visokių „bet“ ir „tik štai čia reikėtų pataisyti“. Tiesiog – „nuostabiai!“ Jūsų vaikas viską daro nuostabiai! Kai užaugs – pats pamatys, kur reikėjo „pataisyti“.

6. PALAIKYKITE BET KOKIĄ JO SVAJONĘ

„Noriu tapti povandeniniu archeologu“ – nuostabu! Pirkite jam knygas šia tema. O dabar „noriu tapti tapytoju“. Taip pat – nuostabu! Pirkite jam knygas šia tema. O paskui „noriu tapti inžinieriumi…“ Supratote schema? Nuostabu! Patikėkite, iš tikrųjų jis apsispręs tik maždaug 20 metų.

7. JEIGU VAIKAS VERKIA…

Tai reiškia, kad nutiko nelaimė. Menka jums (darželyje davė siaubingą ryžių košę vietoje grikių), bet didžiule jam! Jam bet kokia nelaimė – didžiulė. Nes vaiko pasaulis dar nėra toks didelis, kad košė galėtų pasimesti jo plotmėse. O kai nutiko nelaimė, jūs privalot paguosti! Tai DOGMA, PRIEVOLĖ, nuo kurios priklauso, kaip ateityje sutarsite vienas su kitu: vaikas neturėtų verkti nepaguodžiamas.

8. NESKAITYKITE JAM NOTACIJŲ! NIEKADA

Tikiuosi, komentarai čia nereikalingi.

9. VISADA BŪKITE JO PUSĖJE!

Ne tik žodžiais, bet ir darbais. Niekada nepritarkite mokytojams, kurie juo skundžiasi, niekada nerėkite ant jo „drauge“ su kitais šeimos nariais. Viešumoje – jis visada teisus. JŪSŲ SŪNUS VISADA TEISUS!

Ir štai tada, galbūt, jis nepabijos jūsų paklausti kas yra p*rno ar kaip taisyklingai bučiuoti merginą. Nes žinos, kad jūs nerėksite: „kas čia per klausimai?!“ arba „kaip tau ne gėda!“. Nes pasikliaus jumis. Kitaip tariant, jis bus dėl jūsų tikras. Tai kiekvienos motinos svajonė…Ją galima įgyvendinti.