9 triukai, kurie padės palaikyti tvarką namuose ir sutaupys laiko


1. Triukai skalbimo mašinai

Norint išvalyti skalbimo mašiną, nebūtina pirkti brangių valymo priemonių. Tam galite naudoti ir paprasčiausią actą. Įpilkite šiek tiek acto į skalbimo miltelių skyrelį ir įjunkite ilgo skalbimo programą. Jai pasibaigus, jūsų skalbimo mašina tiesiog spindės.

Dar vienas mažai kam žinomas triukas, taip pat susijęs su actu: jūs galite sustiprinti skalbimo priemonių poveikį, jei papildysite jas actu. Įpilkite acto į skalbimo miltelius (kad actas sudarytų maždaug trečdalį skalbimo miltelių kiekio), ir jūsų drabužiai bus išskalbti kur kas efektyviau. Tai ypač tinka spalvotiems drabužiams.

Kai kurie audiniai tarsi magnetas pritraukia kačių ir šunų plaukus. Tokių audinių drabužius skalbkite su baltuoju actu, ir plaukai daugiau niekada prie jų nelips.

2. Švarios langų sąvaros

Mes visada skiriame daug laiko langų sąvarų šveitimui. Tačiau yra būdas tai padaryti be didesnių pastangų.

Sunkiai pasiekiamas vietas (ypač palangių kampus) apibarstykite soda. Tuomet apšlakstykite ją actu, soda suputos, o tai yra geras ženklas. Palikite 10 – 15 minučių, per šį laiką soda ir actas įveiks susikaupusius nešvarumus ir rūdis. Tuomet jums tereikės nuvalyti sąvaras popieriniu rankšluosčiu.

3. Nepriekaištingai švari vonia

Kaip išvalyti visą vonią, vos pajudinus pirštą? Paprastai! Pirmiausia mikrobangų krosnelėje pašildykite šiek tiek acto (jis turėtų būti šiltas, bet ne karštas). Butelyje su purkštuku sumaišykite actą su muilo tirpalu santykiu 1:1. Butelio nekratykite – užteks tik lengvai pamaišyti. Gautu tirpalu išpurkškite vonios plyteles ir palikite pusvalandžiui. Tuomet nubraukite kempine. Maloniai nustebsite gautu rezultatu.

4. Plauname vaikų žaislus

Kiekvienam tėčiui ar mamai puikiai pažįstama situacija, kai auginant mažus vaikus, jų žaislai išsimėto po visus kambarius. Jie pabyra ant grindų ir sugeria visas namų dulkes, tad nors kartais šiuos žaislus būtina plauti. Norėdami sutaupyti laiką, tiesiog sumeskite visus žaislus į tinklinį skalbinių maišą (tokie parduodami bet kurioje buitinių prekių parduotuvėje) ir išskalbti juos skalbimo mašinoje nustačius ilgo skalbimo programą.

5. Neįveikiamų dėmių šalinimas

Ak, tie mūsų mažieji dailininkai, mėgstantys piešti su permanentiniais žymekliais ant grindų ir sienų. Norėdami pašalinti flomasterių ar žymeklių paliktas žymes, turime sugaišti daugybę laiko ir įdėti daug pastangų. Tačiau egzistuoja mažai žinomi būdai, kaip tai padaryti lengviau ir greičiau:

Jei norite išvalyti permanentinio rašiklio žymes nuo grindų ar stalo, išspauskite ant audinio skiautės (geriau naudoti mikropluošto šluostę) šiek tiek dantų pastos ir patrinkite ja dėmę.

Permanentinio rašiklio žymes taip pat gerai naikina aerozolis ( tai gali būti plaukų lakas ar dezodorantas). Tiesiog apipurkškite „šedevrą“ aerozoliu ir nuplaukite vandeniu.

Dar vienas metodas, tinkantis piešinių šalinimui nuo sienų– soda ir kempinė. Užberkite šiek tiek sodos ant kempinės, patrinkite ja išteptą vietą ir nuplaukite vandeniu. Dabar jūsų sienos švarios ir paruoštos naujiems meno kūriniams.

6. Šaliname nagų lako dėmes

Jei kada nors netyčia numetėte ar sudaužėte nagų lako buteliuką, turbūt žinote, kad tai reiškia dviguba tragedija: ne tik praradote savo mėgstamą nagų lako atspalvį, bet ir gavote dėmių, kurių praktiškai neįmanoma išvalyti. Tačiau yra pora triukų, kaip tai padaryti:

Kol išsipylęs nagų lakas neišdžiūvo, galite išvengti dėmės, jei ant jos užpilsite nagų lako valiklio ir paliksite vienai minutei. Tuomet patrinkite dėmę popieriniu rankšluosčiu, o likutį patrinkite trintuku. Jei nagų lakas spėjo išdžiūti, užpurškite ant dėmės plaukų lako ir tada nuplaukite ją šiltu vandeniu ir muilu.

Ką daryti, jeigu nagų lakas išsipylė ant kilimo? Ant išteptos vietos užpilkite šiek tiek dėmių valymo priemonės ir išvalykite dėmę drėgnu skudurėliu.

7. Švari mikrobangų krosnelė

Šis triukas padės išvalyti mikrobangų krosnelę vos per penkias minutes. Supjaustykite citriną, įdėkite ją į puodelį ir įberkite šiek tiek cinamono. Įdėkite puodelį su citrina į mikrobangų krosnelę ir šildykite 5 – 10 minučių žemiausią temperatūrą. Citrina padės išvalyti krosnelės vidų ir ją dezinfekuos, o cinamonas pašalins nemalonius kvapus.

8. Spindinti virtuvė

Nešvaistykite laiko virtuvės šveitimui, vietoj to pasinaudokite paprastu patarimu. Iš augalinio aliejaus ir sodos užmaišykite tirštą pastą. Užtepkite šį mišinį ant bet kurios sukietėjusios riebalų dėmės ir palikite 5 – 10 minučių. Tuomet tiesiog nubraukite nešvarumus skudurėliu, pamirkytu į muiluotą vandenį.

9. Pamirškime dulkes

Egzistuoja dar vienas paprastas būdas, kaip negaišti daug laiko dulkių valymui. Ant popierinio rankšluosčio užlašinkite kelis lašus aliejaus ir perbraukite juo dulkėtas vietas. Tuomet jas dar kartą pravalykite švariu popieriniu rankšluosčiu. Ant paviršiaus liks plonas riebalų sluoksnis, kuris neleis kauptis dulkėms ir suteiks baldams patrauklaus spindesio.