Devynios paslaptys, kurių pamiršta išmokyti vairavimo mokykloje


Norint gauti vairuotojo pažymėjimą, reikia išmokti tam tikras taisykles, taisyklingai elgtis ir laikytis visų apribojimų, kuriuos numato įstatymai. Deja, daug kas iš to pamirštama jau per pirmą savarankišką kelionę… Šie paprasti triukai padės jums labiau pasitikėti savimi vairuojant!

1. Taisyklingai sureguliuokite šoninius veidrodėlius

Jeigu šoniniai veidrodėliai sureguliuoti neteisingai – jūs negalėsite stebėti dalies kelio. Norėdami pašalinti akląsias zonas, reguliuokite veidrodėliu, kol jie bus orientuoti pilnai į kelią (jūs turite matyti judančią už jūsų mašiną).

Advertisements

2. Pripraskite prie automobilio

Jeigu jūs neseniai gavote vairuotojo pažymėjimą, arba turėjote kitokio dydžio automobilį, jums reikia išmokti jausti jo gabaritus. Atlikite tokį pratimą: padėkite ant asfalto plastikinį butelį be kamščio (arba kitokį nepavojingą daiktą) ir atsargiai užvažiuokite ant jo ratu, kol išgirsite būdingą garsą. Šis pratimas padės priprasti prie automobilio gabaritų.

3. Idealus parkavimas

Jeigu parkuojatės statmenai, siekiant išvengti, kad bamperis trintųsi į šaligatvį, reikia orientuotis pagal veidrodį: jo apatinė dalis atitinka šaligatvio kraštą.


Advertisements

Jeigu parkuojatės statmenai, siekiant išvengti, kad ratai trintųsi į šaligatvio bordiūrą, pritvirtinkite prie priekinio stiklo apačios lipnios juostos gabalėlį taip, kad jis atitiktų šaligatvio liniją. Tai padės negadinti padangų.

4. Taisyklingai važiuokite per balą

Jeigu priekyje matote balą, reikia sumažinti greitį, bet to daryti negalima, kai automobilis jau vandenyje. Jeigu jūs pernelyg greitai įvažiavote į balą, yra pavojus, kad vanduo pateks į variklio degalų sistemą, ir automobilis sustos. Be to, yra rizika, kad automobilis taps nevaldomas dėl sankabos su keliu praradimo. Važiuodami per didelė balą, nemažinkite greičio staigiai. Spauskite stabdžio pedalą kelis kartus, nes mechaninė trintis sukelia įšilimą, kuris džiovina vandenį.

Advertisements

5. Stebėkite aukštų transporto priemonių manevrus

Nežiūrėkite tik į transporto priemones, judančias priekyje. Atkreipkite dėmesį į aukštų automobilių manevrus, tokių, kaip krovininiai automobiliai ir autobusai. Jų vairuotojai geriau mato kelią ir gali žinoti eismo blokavimo priežastį. Norėdami persirikiuoti ir įveikti kliūtį, atidžiai stebėkite jų manevrus.

6. Taisyklingai sureguliuokite galinio vaizdo veidrodėlį

Ne visi vairuotojai žino, kad veidrodėliai turi du režimus, kuriuos galima pasirinkti priklausomai nuo paros laiko. Yra naktinė pozicija, kuri neleidžia važiuojančiam iš paskos automobiliui apakinti jus žibintais.

Advertisements

7. Naudokite rankinį stabdį

Neseniai baigę vairavimo mokyklą žmonės turbūt žino taisyklę, kad parkuojantis reikia naudoti rankinį stabdį. Bet žiemą jis gali tiesiog sušalti. Todėl šaltuoju metų laiku geriau palikti automobilį su pavara arba parkavimo režime (automatinėms transmisijoms).

8. Jeigu priekyje važiuojantis automobilis mažina greitį

Jeigu jūs esate daugiajuostėje važiuojamojoje dalyje arba kelio dalyje, kurioje galima lenkti – įsiminkite vieną taisyklę. Jeigu automobilis, esantis priekyje arba iš šono, stabdo, neskubėkite jo lenkti. Jis galėjo sulėtinti greitį dėl žmogaus, pasirodžiusio kelyje, dėl gyvūno arba kokios nors kitos kliūties. Lenkiant galima lengvai sukurti avarinę situaciją kelyje.

Advertisements

9. Nesukite ratų laukdami posūkio

Kai esate kelyje, ir jums reikia pasukti į kairę, atrodo visiškai natūralu pasukti ratus į kairę ir laukti momento, kol galima bus važiuoti. Bet tai neteisinga. Kelyje būna įvairių situacijų, ir jeigu kas nors netikėtai atsitrenks į jus iš galo, automobilis neišvengiamai išlėks į priešpriešinę juostą. Todėl labai svarbu laikyti ratus tiesiai ir sukti juos tik tada, kai ateina tinkamas momentas.