Keturi kambariniai augalai, kurie privalo būti kiekviename bute


Mokslininkai pataria: patalpoje, kurioje žmonės praleidžia daug laiko, turėtų būti bent trys kambariniai augalai. Kambarinės gėlės parenkamos ne tik dėl grožio, bet ir dėl naudingumo. Miesto butuose reikalingi augalai, kurie išvalo orą nuo dulkių, mikrobų ir toksinių medžiagų, praturtiną jį deguonimi, prisotina naudingais aromatais ir fitoncidais. Ir reikia žinoti, kad yra augalų, kurie bus naudingesni virtuvėje, kur dažniausia yra daugiau drėgmės ir dūmų.

Yra ir tokių, kurie padeda pagerinti biuro atmosferą – pašalina neigiamą kompiuterio, skenerio ar televizoriaus skleidžiamą elektromagnetinį spinduliavimą. Be to, yra kambarinių gėlių, kurias naudinga auginti miegamajame.

Štai keturi naudingiausi patalpų augalai:

1. Chlorofitas


Advertisements

Tai gėlių čempionas patalpų higienos palaikymo atžvilgiu. Keleto šių augalų pakanka, kad vidutinio dydžio bute būtų sugeriamas formaldehidas, išskiriamas pagamintos iš sintetinių medžiagų šilumos izoliacijos. O jeigu į vazoną įdėti aktyvintos anglies, chlorofitų valymo savybės padidėja kelis kartus. Šis sanitaras taip pat žudo kenksmingas bakterijas. Beje, tai, kad kenkėjai niekada nekenkia chlorofitui – ne atsitiktinumas.

2. Fikusas

Turi fitoncidinių savybių, išvalo orą nuo toksinų, taigi puiki vieta jiems yra virtuvė arba kambariai, kurių langai atsiveria, pavyzdžiui, į apkrautą greitkelį arba pramoninę zoną. Blizgūs fikuso lapai idealiai tinka virtuvėje: ant jų nusėda daug dulkių, tačiau juos lengva prižiūrėti ir plauti. Fikusas taip pat padės sudrėkinti orą ir prisotinti jį deguonies. Augalui labiau tiks gerai apšviestos vietos, tačiau reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių. Laistymo intensyvumas – vidutinis. Rudenį ir žiemą dėl per didelio drėkinimo neretai numeta lapus. Patyrę gėlių augintojai žiemą pataria augalo nelaistyti vandeniu, o tik purkšti juo lapus.

Advertisements

3. Pelargonija

Rekomenduojama laikyti miegamajame. Pelargonijos gaminami naudingi junginiai turi raminantį poveikį, kuris yra labai svarbus, esant stresui ir nemigai. Jos taip pat išskiria biologiškai aktyvias medžiagas, kurios žudo stafilokokus ir streptokokus, dezinfekuoja patalpas ir atbaugina muses, taigi puikiai tinka ir virtuvėje. Juolab, pelargonija yra linkusi absorbuoti drėgmę ir smalkes, valo ir atgaiviną patalpą, kurioje yra užsistovėjusio „gaižaus“ kvapo. Augalas yra nepretenzingas, lengvai dauginasi. Mėgta šviesą – geriausia laikyti ant palangės, saulėtoje pusėje. Šiltuoju metų laiku reikalauja gausaus laistymo. Ligos ir kenkėjai jam praktiškai nekenkia.

4. Alavijas


Advertisements

Naktį jis išskiria deguonį ir sugeria anglies dioksidą, todėl jo vieta yra miegamajame.
Augalas pašalina įsielektrinimą bute. Alavijo privalumas – tikra greitoji pagalba namuose. Nuplautus alavijo lapus galima pridėti prie kraujuojančios ar infekuotos žaizdos. Alavijo sultys padeda esant galvos skausmui ir peršalimui.