Net naktį jie gamina deguonį: 9 augalai, kuriuos verta auginti miegamajame


Augalai – tai gyvi organizmai, kuriems būdingas kvėpavimas. Jie sunaudoja deguonį ir išskiria anglies dioksidą, kuris paverčiamas naudingomis organinėmis medžiagomis, lapuose vykstančios fotosintezės metu, veikiant natūraliai šviesai. Nakties metu augalams nepakanka šviesos energijos ir anglies dioksido išskyrimas padidėja. Ne, miegodamas žmogus neuždus, tačiau pakankamas deguonies kiekis kambaryje veikia raminančiai, mažina nerimą, padeda įveikti nemigą.

Siūlome sąrašą augalų, kurie net ir naktį gamina deguonį. Norėdami užsitikrinti gilų miegą, auginkite juos miegamajame.

1. Arekinė palmė

Šį augalą galėjote pastebėti stomatologijos klinikose – juo dažnai dekoruoja erdvius laukiamuosius. Jis taip pat puikiai atrodo namų aplinkoje.
Pagrindinis palmės privalumas – jos gebėjimas ypač efektyviai sugerti įvairias kenksmingas dujas ir palaikyti tinkamą oro drėgmę. Atsižvelgiant į tai, kad palmės gimtinė – tankios džiunglės, ji puikiai auga negausiai apšviestose patalpose.

2. Kalėdinis kaktusas

Šis augalas taip pat vadinamas tikruoju plokšteniu ir žydi tik pirmąjį žiemos mėnesį – gruodį. Jis pilnai gali atstoti Jums šventinį spygliuotį.

Net ir nežydintis kaktusas džiugins Jus sodriais, ryškiais lapais visus metus. Šis augalas naudingas sveikatai, nes gamina deguonį visą naktį, taip užtikrindamas mums ramų miegą. Jis gerai auga tamsiuose kambariuose ir puikiai tinka miegamojo dekoravimui.

3. Maldyklinis fikusas

Šį augalą supančios legendos byloja, kad tarp jo lapų gyvena mirusiųjų sielos. Vargu, ar kas nors norėtų tai patikrinti, bet tiksliai žinoma tai, kad fikusas padeda kovoti su diabetu, astma ir vidurių užkietėjimu. Be to, jo lapai yra galingas deguonies šaltinis. Galbūt dėl to, norėdamas pasiekti nušvitimą, Buda meditavo po fikusu.

4. Alijošius


Tai natūrali priemonė, padedanti spręsti odos problemas ir kovoti su įvairiomis ligomis. Alijošius – augalų karalystės karalius, taip pat gamina deguonį nakties metu. Pagrindinis alijošiaus privalumas tas, jog šis augalas nereikalauja dažno laistymo ir yra ištvermingas. Jis lengvai ir paprastai dauginasi, tad, norėdami gauti maksimalią naudą, galite alijošiumi dekoruoti visus namus.

5. Sansevjera

Šis augalas taip pat vadinamas gyvatės augalu, uošvės liežuviu. Koks grėsmingas bebūtų jo pavadinimas, šį augalą labai pravartu turėti namuose, nes jis itin gerai valo orą. Kaip ir alijošius, šis dryžuotas augalas, kurio lapai primena gyvatės odą, yra nepretenzingas, ilgaamžis ir nereikalauja nuolatinio dėmesio.

6. Gerbera

Įneškite į savo gyvenimą daugiau saulės šviesos, papuošdami kambarį oranžinėmis gerberos gėlėmis. Gerbera ne tik valo orą, bet ir tinka naudojimui sveikatos priežiūros tikslais – nuo peršalimo iki vėžio prevencijos.

Įsigydami gerberą, pasirinkite kokybišką dirvą, nes šio augalo auginimas gali būti sudėtingas.

7. Nimbamedis

Indijos kultūroje šis medis laikomas švaros simboliu, nes jis ne tik valo orą, bet ir veikia kaip natūralus pesticidas, sukurdamas nematomą uždangą nuo įkyrių uodų. Šis augalas ne tik naikina kenkėjus, bet ir neleidžia bręsti jų kiaušinėliams.

Tačiau būtina turėti omenyje, kad nimbamedžio auginimas namuose reikalauja kantrybės ir tinkamų sąlygų: daug saulės šviesos ir itin kokybiškos dirvos.

8. Orchidėja

Vos keli nuostabūs žiedai papuoštų net ir kalėjimo celę, bet jų paskirtis yra kur kas platesnė, nei vien tik estetinis grožis. Orchidėjas verta auginti miegamajame, nes naktį jos gamina deguonį. Dėka savybės sugerti iš aplinkos ksilolą (taršos elementas, randamas dažuose), jos puikiai tinka ir kitoms patalpoms, visų namų atgaivinimui.

Klystate manydami, kad šio nuostabaus grožio augalo auginimas reikalauja ypatingų pastangų. Nevarkite, tiesiog suteikite augalui daug saulės šviesos, o viskuo kitu jis pasirūpins pats.

9. Šventasis bazilikas (Tulsi)

Ne tik šio augalo vartojimas turi savo privalumų, bet ir tiesiog buvimas šalia jo žmogui yra naudingas. Tulsi lapai skleidžia išskirtinį kvapą, kuris stiprina nervų sistemą ir mažina nerimą. Ypač efektyviai šio augalo poveikis pasireiškia po sunkios darbo dienos, kai norima atsipalaiduoti.