Prieš išeidami iš namų visada palikite lauke šaukštą cukraus


Kai kuriems žmonėms nepatinka bitės. Daugelis mano, kad jos visada sugadina iškylą gamtoje. Bet iš tikrųjų šie mažyčiai vabzdžiai baigia išmirti.

Tai svarbu, nes bitės padeda rasti pragyvenimo šaltinį 90 proc. Žemės gyventojų. Ir iš tikrųjų mes negalėtume be jų gyventi.

Jums nebūtina gyventi miške, kad gerbtumėte gamtą! Ir, laimė, yra keli stebėtinai paprasti dalykai, kuriuos gali padaryti kiekvienas, kad padėtų planetai. Mes esame atsakingi už mūsų nuostabaus pasaulio išsaugojimą ir turime išmokyte to savo vaikus bei anūkus.

92 metų David Attenborough visą gyvenimą kovojo už gyvūnus ir aplinką.

Advertisements

Britų zoologas, daugelio knygų autorius ir televizijos vedėjas nori perduoti labai svarbią žinią kiekvienam žmogui Žemėje:

„Jei nuo Žemės paviršiaus išnyks bitės, žmonijai liks 4 metai. Daugiausia“

David Attenborough, žinoma, ne pirmasis žmogus, kuris apie tai pasakoja, bet jo pranešimas dar kartą primena, jog tai – problema, į kurią mes turime žiūrėti rimtai.

Bitės gali atrodyti mažos ir nereikšmingos, bet jos turi didžiulę užduotį – apie trečdalį maisto, kurį mes valgome, apdulkina šie vabzdžiai.

„Per pastaruosius 5 metus bičių skaitlingumas sumažėjo 1/3“, – rašo David Attenborough.

Bet situacija nėra beviltiška.

David Attenborough siūlo paimti šaukštą cukraus, įpilti truputį vandens ir palikti jį galiniame kieme, darže arba tiesiog prie durų! Tai padės išgelbėti gyvybę Žemėje.

Vyras rašo:

„Bitės gali pavargti ir joms tiesiog trūks energijos grįžti į avilį, o tai dažnai gali sukelti beprasmę mirtį.

Advertisements

Jei savo namuose rasite leisgyvę bitę, paprastas sprendimas – cukrus su vandeniu! Šis mišinys grąžins išsikankinusiai bitei jėgas.

Tiesiog sumaišykite du šaukštus balto, granuliuoto cukraus su vienu šaukštu vandens ir palikite lauke. Papasakokite apie tai savo pažįstamiems ir artimiesiems – tai turi žinoti kuo daugiau žmonių.”

Štai dar vienas būdas padėti bitėms ir žmonijai:

Pasodinkite balkone gėlių arba leiskite laukinėms bitėms užimti kamputį jūsų kiemo. Joms tai beprotiškai patiks!