12 gudrybių, kurios padės vaikams tapti savarankiškiems


Ryte atsikėlė, išsivalė dantis, apsirengė, nesupainiojo kairiojo ir dešiniojo bato – ir viską pats. Pats! Argi ne tai yra tikroji laimė?

1. Neišpilti muilo burbulų skysčio

Tikriausiai kiekvienam tėvui teko susidurti, kai išsipila muilo burbulų skystis. Iš tiesų neįmanoma lakstyti paskui muilo burbulus ir nulaikyti indelį su skysčiu. Dažniausiai jau po minutės ant grindų atsiranda slidi dėmė, o vaikas nuliūsta. Tačiau šią problemą lengva išspręsti – tereikia pritvirtinti indelį prie kėdės kojos – patogu mirkyti ir jokių ašarų dėl išsipylusio skysčio.

2. Neapdrabstyti rūbų ledais

Ant ledų pagaliuko užmauta keksiuko formelė sulaikys tirpstančius ledus.

3. Laikytis dienos režimo

Kad vaikui būtų paprasčiau nuspręsti, kada daryti namų darbus, o kada – žaisti, kartu su juo padalinkite laikrodį į segmentus ir nuspalvinkite juos skirtingomis spalvomis.

Advertisements

4. Noriai tvarkytis

Pabandykite užklijuoti ant grindų spalvotos lipnios juostos kvadratą. Misija – sušluoti ten visas šiukšles. Taip tvarkymasis vaikui asocijuosis su žaidimu.

5. Nepainioti raktų

Kad vaikas lengviau prisimintų, kuriuo raktu rakinama viršutinė spinta, kuriuo – apatinė, o kuriuo – močiutės, užtenka nuspalvinti raktus ryškiu nagų laku arba akriliniais dažais.

6. Atskirti dešinį batą nuo kairio

2–3 metų vaikai (neretai ir vyresni) dažnai painioja batus. Perpjaukite lipduką su mėgstamo herojaus atvaizdu per pusę ir užklijuokite jį bato viduje – tai visiems palengvins gyvenimą.

7. Teisingai laikyti rašiklį

Teisingai laikyti rašiklį / pieštuką / flomasterį padės išmokti servetėlė, kurią reikia laikyti delne užspaudus mažuoju ir bevardžiu pirštais.

Advertisements

8. Neužtrenkti durų

Kad mažas vaikas netyčia neužsidarytų kambaryje arba tiesiog nekviestų jūsų kiekvieną kartą, kai reikia atidaryti duris (o maži vaikai labai mėgsta jas uždaryti), tiesiog užlipdykite liežuvėlį lipnia juosta.

9. Naudoti reikiamą tualetinio popieriaus kiekį

Ryškus žymeklis padės suprasti, kada reikia sustoti.

10. Valytis dantis tiek, kiek reikia

Netgi paaugusiems vaikams būna sudėtinga suprasti, kiek laiko reikia valytis dantis. Tai padaryti padės 2–3 minučių trukmės smėlio laikrodis. Kitas variantas – surasti dainelę, kuri trunka ne mažiau kaip 2 minutes, ir paleisti ją valantis dantis.

11. Nepasimesti prekybos centre

Nėra nieko paprasčiau, negu pasimesti prekybos centre arba žmonių pilnoje gatvėje. Kad galėtumėte greičiau surasti savo vaiką, prieš išeidami užrašykite ant jo rankos savo telefono numerį ir jo (arba savo) vardą ir pavardę. Žinoma, taip pat reikia išmokyti vaiką, kaip elgtis tokioje situacijoje (laukti tėvų toje vietoje, kur pasimetė; jeigu prašyti pagalbos – tai tik moters su vaiku arba parduotuvės darbuotojo ir pan.).

Advertisements

12. Stovėti vietoje, kol mama krauna pirkinius

Kad energijos kupini vaikai nelakstytų po mašinų aikštelę, kol kraunate pirkinius į mašiną arba sodinate mažesnius vaikus, užimkite juos žaidimu. Užklijuokite ant mašinos atitinkamą skaičių ryškių lipdukų ir „paskelbkite“ vaikus transformeriais, kurie būtent šiuo metu turi sustoti ir „pasikrauti“.