8 paprasti patarimai tėvams, kad seserys ir broliai susidraugautų


Specialistai išskiria 4 priežastis, kodėl kyla vaikų konfliktai: vaikai neturi ką veikti, kova už tėvų dėmesį, buities problemos ir susikaupusios nuoskaudos.

Štai ką turi padaryti tėvai.

Kiekvienam vaikui asmeniškai skirkite laiko

Sutarta valanda, kada visas tėvų dėmesys skiriamas tiktai šitam vaikui (pasivaikščiojimas, skaitymas ar tiesiog atviras pokalbis). Tai ypač svarbu pirmajam vaikui.

Padarykite kiekvienam vaikui asmeninės erdvės

Kiekvienas vaikas turi turėti namuose savo asmeninę erdvę. Jei nėra galimybės įrengti jiems atskirus kambarius, verta sąlygiškai suskirstyti vaikų kambarį. Vaikas turi turėti savo lovą, lentyną spintoje, indus.

Liaukytes lyginti ir klijuoti etiketes

Niekada nelyginkite savo vaikų tarpusavyje, taip pat ir su kitais vaikais. Tik pasakojamasis tonas: „Jis puikiai šoka. Jis gerai dainuoja.“ Jokių „bet“. Skatinkite kiekvieno vaiko gebėjimus bet kokioje sferoje.

Atsižvelkite į kiekvieno vaiko interesus, užuot visada skelbę lygybę

Kuo mažiau vienykite vaikus žodžiais ir poelgiais. Atminkite: tai dvi skirtingos asmenybės. Ypač jei amžiaus skirtumas daugiau kaip 3 m., juk tuomet jų poreikiai, interesai ir dienos režimas gali nesutapti.

Neverskite vyresnio vaiko tapti mažesniojo aukle

Auklėjimas ir vaikų priežiūra – tėvų pareiga. Jei vaikų metų skirtumas mažiau nei 12 metų, ilgam palikti vyresnėlius prižiūrėti mažuosius netgi pavojinga. Jei amžiaus skirtumas didesnis, vyresnėlis gali prisiimti šią atsakomybę, bet tik konkrečiam laikui.

Mokykite vaikus būti komanda

Skatinkite vaikų komandinį darbą. Sukurkite bendrą vaikų taupyklę, į kurią mesite monetą kaskart, kai pamatysite, kad vaikai elgėsi vienas su kitu mandagiai ir pagarbiai, ilgai žaidė nesipykdami. Išimkite monetą kaskart, kai vaikai pradeda pyktis. Vėliau vaikai gali kartu išleisti šiuos pinigus.

Rūpinkitės vaikais

Dažnai muštynių ir pykčių priežastimi tampa paprasčiausias nuobodulys. Todėl kartais laiku pateikta patrauklaus užsiėmimo idėja gali užgesinti aistras.

Būkite teisingi

Nestokite į kieno nors pusę ir nesiaiškinkite, kas konflikto lyderis. Neverta bausti abiejų vaikų jiems konfliktuojant, verta juos išskirti ir nuvesti į skirtingas puses, kad nurimtų.