8 požymiai, kad kažkas iš jūsų artimųjų jums pavydi


Štai pasakojate apie savo pasiekimus aplinkiniams, matote jų veiduose nuoširdžias šypsenas, o akyse – susižavėjimą.

„Kaip smagu, kad yra žmonių, su kuriais galiu pasidalinti savo džiaugsmu!“ – galvojate. Bet jeigu už jų šypsenų slypi pavydas ir neapykanta?

Štai 8 požymiai, kad jūsų aplinkoje atsirado pavyduolis, kurio jūs net nepastebite.

1. Girdite nenuoširdžius komplimentus.

Pavydūs žmonės gali žerti jums komplimentus. Bet ar jie bus nuoširdūs? Greičiausiai vos nusisuksite, jų veidus perkreips neslepiamas pavydas. Jie niekada neprisipažins to atvirai, atvirkščiai – visaip jums pataikaus.

2. Į jūsų sėkmę nežiūri rimtai.

Bet kokius jūsų pasiekimus bandys pažeminti, pavyduoliai visada elgsis taip, tarsi jums tiesiog pasisekė. „Kiekvienas taip gali! Kas čia tokio neįprasto?“ – sakys jie.

3. Giriasi kiekvienu savo pasiekimu.

Pavyduoliai niekada nepamirš paminėti savo pasiekimų. Tai – šventas reikalas! Jie taip pat priskirs sau sėkmę, prie kurios gal net neprisidėjo. Kad sugadintų jums šventę arba jus užgožtų, jie pasistengs atsidurti dėmesio centre – jiems anokia problema pranešti apie savo sužadėtuves per jūsų vestuves.

4. Mėgdžioja jus.

Bet tai visai nereiškia, kad turite gerbėjų. Greičiausiai atvirkščiai. Linkę pavydėti žmonės gali imituoti jūsų bendravimo manierą arba aprangos stilių. Tai padeda jiems pasijusti geriau.

5. Su jumis rungiasi.

Pavydūs žmonės nori rungtyniauti, stengiasi visur būti pirmi, nuolat kovoja dėl lyderystės. Sėkmės siekimas – jų nuolatinė būklė.

6. Džiaugiasi dėl jūsų klaidų.

Pavydus žmogus visada džiaugiasi, kai jums kas nors nepavyksta arba kai gaunate papeikimą. Ir nors tokie žmonės gali slėpti nuo jūsų savo tikruosius jausmus, viduje jie visada patenkinti jūsų pralaimėjimais.

7. Liežuvauja jums už nugaros.

Pavyduoliai gali sakyti, kad jumis didžiuojasi ir žavisi, bet vos išeisite iš kambario, iš karto pradės jus aptarinėti su kolegomis. Galiausiai jie būtinai prieis prie išvados, kad jūsų sėkmė – nepelnyta ir apskritai jūs turite ryšių, jums pasisekė, vadovas jus myli labiau, visą darbą už jus padarė kiti ir t. t.

8. Be priežasties jūsų nekenčia.

Jeigu jūsų nekenčia be kokios nors aiškios priežasties, greičiausiai jums tiesiog pavydi. Būti spardymo kriauše – nelabai malonu. Tik nesistenkite tokiems žmonėms patikti – jums tikriausiai nieko neišeis. Tiesiog išbraukite juos iš savo gyvenimo.