JAV prezidentas Reiganas sūnui: „Vyras, kuris investuoja į santuoką perpus mažiau, nei turėtų, atgal gauna tiek pat“


Prezidentas Reiganas tapo pirmuoju išsiskyrusiu JAV prezidentu. Jo santuoka su aktore Džeina Vaitman buvo nutraukta žmonos iniciatyva. Turbūt Holivudo gražuolė nepasižymėjo lengvu charakteriu, nes su antruoju vyru ji skyrybų procesą pradėjo praėjus mėnesiui po vestuvių. Ir jos trečioji santuoka su antruoju vyru taip pat neilgai truko.

O štai Ronaldas ir jo antroji žmona Nensė Reigan kartu gyveno 52 metus, o jų šeima visada buvo darnių santykių pavyzdys.

1971 metais Reiganas, tuometinis Kalifornijos gubernatorius, negalėjo dalyvauti savo vyriausiojo sūnaus, kurį jis įsivaikino kartu su savo pirmąja žmona Džeine, vestuvėse, ir perdavė jam laišką su linkėjimais:

„Brangus Maikai,

girdėjai begalę juokų, kuriais dalijasi visi „nelaimingai vedę“ ir cinikai. O štai tau kitokia perspektyva, tam atvejui, jeigu niekas to neminėjo: užmezgi svarbiausius ir prasmingiausius santykius žmogaus gyvenime. Ir bus tokie, kokių tu pats norėsi.

Kai kurie vyrai įsitikinę, kad savo vyriškumą galima įrodyti tik įgyvendinant visas tas istorijas, pasakojamas persirengimo kambariuose, šventai tikintys, kad „ko žmona nežino, tas jai nekenkia“. Tiesa yra tokia, kad net jeigu žmona neranda ant apykaklės svetimo lūpdažio žymių, ar neprigauna vyro bandant nerišliai paaiškinti, kur jis buvo iki trečios valandos ryto, giliai širdyje ji viską supranta. Ir atėjus tam supratimui, santykiai netenka visos magijos. Dažniausiai vyrai, niurzgantys dėl santuokos beprasmybės, patys yra kalti dėl griūvančios santuokos. Yra senas fizikos dėsnis apie tai, kad gauni tiek, kiek įdedi pastangų. Vyras, kuris investuoja į santuoką perpus mažiau nei turėtų, atgal gauna tiek pat.

Be abejo, bus akimirkų, kai tu ką nors pamatysi ar prisiminsi senus laikus, ir tau teks kovoti su noru įrodyti sau, kad vis dar gali pasiekti aukštumų. Tačiau leisk man tau pasakyti, kad būti su viena moterimi visą likusį gyvenimą yra pats geriausias būdas atskleisti savo vyriškumą ir žavesį.

Bet kuris vyras gali būti idiotu ir apgaudinėti – tam nereikia vyriškumo. Bet reikia kur kas daugiau, kad išlikti patraukliu ir mylimu moteriai, kuri girdėjo tavo knarkimą, matė tave nesiskutusį, prižiūrėjo tave, kai tu sirgai, skalbė tavo nešvarius rūbus. Daryk visą tai, bet kartu leisk jai pajusti šilumą, vidinį laimės spindesį, ir galėsi mėgautis iš tiesų nuostabia melodija.

Jeigu nuoširdžiai myli merginą, niekada jos nežeminsi, pasisveikindamas su savo sekretore, ar jūsų bendra pažįstama taip, kad priverstum ją susimąstyti, ar tik ne čia yra priežastis, dėl kurios dažnai vėluoji sugrįžti namo. Lygiai kaip pats nenorėsi, kad kita moteris, susitikdama su tavo žmona ir žiūrėdama į moterį, kurią tu myli, sielos gilumoje iš jos juoktųsi, žinodama, kad nors ir trumpam, bet išdavei ją su kita.

Maikai, tu geriau nei dauguma žinai, kas yra nelaimingi namai ir ką jie gali padaryti kitiems. Dabar turi šansą viską padaryti teisingai. Vyrui nėra didesnės laimės, negu dienos pabaigoje priartėti prie savo namų slenksčio ir žinoti, kad kitoje durų pusėje kažkas laukia tavo žingsnių garso.

Su meile
Tėtis

P. S. Niekada neturėsi nemalonumų, jeigu bent kartą per dieną sakysi jai „Aš tave myliu“.