„Jeigu tau nepatinka tai, ką gauni, pakeisk tai, ką duodi“


1. Elkis taip, tarsi esi sapne. Veik drąsiai ir neieškok pasiteisinimų.

2. Neaiškink per daug dalykų. Kai aiškini, kodėl negali atlikti vieno ar kito veiksmo, iš tikrųjų bandai atsiprašyti už savo netobulumą tikėdamasis, kad aplinkiniai bus geri ir galės tau atleisti.

3. Norėdami iš gyvenimo gauti maksimumą, turite mokėti keistis. Sunkiausia yra užsimanyti pasikeisti.

4. Ant nieko niekada nepykstu. Nė vienas žmogus negali padaryti nieko, kas sukeltų tokią mano reakciją. Ant žmonių pyksti tada, kai jauti, jog jų poelgiai yra svarbūs. Seniai nieko panašaus nebejaučiu.

5. Visada turi prisiminti, kad kelias – tai tik kelias. Jeigu jauti, kad tau nereikėjo jo rinktis, išeik iš jo.

6. Dabar negali suprasti manęs dėl įpročio galvoti taip, kaip tu žiūri.

7. Jeigu tau nepatinka tai, ką gauni, pakeisk tai, ką duodi.

8. Didžiausias trikdys daugumai žmonių yra vidinis dialogas. Kai žmogus išmoks jį sustabdyti, viskas taps įmanoma. Netikėčiausi projektai realizuojami.

9. Dažniausiai žmonės nesuvokia, kad bet kuriuo momentu gali bet ką išmesti iš savo gyvenimo. Bet kada. Akimirksniu.

10. Vienintelis iš tikrųjų išmintingas patarėjas, kurį turime, – tai mirtis. Kiekvieną kartą, kai tau atrodo, kad viskas einasi bloga linkme ir esi ant žlugimo slenksčio, pasisuk į kairę ir paklausk savo mirties – ar tikrai taip yra.

11. Kiekvienas turime savo kelią. Jeigu eini juo su malonumu, vadinasi, šis kelias tavo. Jeigu tau blogai – bet kuriuo atveju gali iš jo išsukti, kad ir kaip toli būtum. Ir tai bus teisingas pasirinkimas.

12. Mums prireikia viso mūsų laiko ir energijos, kad nugalėtume savo idiotizmą.

13. Svarbiausia – į ką orientuojamės… Kiekvienas iš mūsų pats save daro arba labai nelaimingą, arba labai stiprų. Ir vienu, ir kitu atveju reikalingos darbo sąnaudos yra visiškai vienodos!

14. Kad taptum žinančiu žmogumi, reikia būti kariu, o ne verkšlenančiu vaiku. Kovoti nepasiduodant, nesiskundžiant, nenuleidžiant rankų, kovoti, kol pamatysi. Ir visa tai tik tam, kad suprastum, jog pasaulyje nėra nieko, kas turi bent kokią reikšmę.

15. Tai, ką darai šiuo momentu, gali tapti tavo paskutiniu žemėje nuveiktu darbu. Pasaulyje nėra tokios jėgos, kuri tau garantuotų, jog pragyvensi dar bent vieną dieną.

Donas Chuanas (Iš Karloso Kastanedos knygų serijos)