„Myli ne tobulus, o tuos, kurie tinka“


Mano draugė Rita – teismo medicinos ekspertė. Jai – 42-ieji. Jos ilgi ploni pirštai ir antrasis aikido danas. Ji rūko stiprias cigaretes, keikiasi ir nebijo mirties. Rita ištekėjusi už devyneriais metais jaunesnio vyro. Jis dirba vyriausiuoju architektu vienoje solidžioje statybos įmonėje. Be to, jis labai išvaizdus. Nesu ragavusi skanesnių tortų už tuos, kuriuos jis kepa. Taip pat jis kuria pasakas savo vienerių metų dvyniams. Jeigu Rita užtrunka darbe, pats juos užmigdo. Ir keliasi naktį, nes Rita pavargsta.

Mano kita draugė Olga – psichologė Civilinės gynybos ir ekstremalių situacijų ministerijoje. Lankėsi Beslane. Pernai ištekėjo už operatoriaus, kuris filmavo siužetą apie vieną iš gelbėjimo operacijų. Iš pradžių jie tiesiog draugavo, o vėliau mano draugė pateko į avariją ir jis pusę metų ją rūpinosi. Pasiėmė atostogas darbe, kad nereikėtų vykti į komandiruotes. Uždarbiavo fotografuodamas vestuves. Nepaisant gydytojų prognozių, draugė atsistojo ant kojų. Jos sūnus vadina jį tėvu. O jis didžiuojasi, kad berniukas nuvyko į fizikos olimpiadą Stokholme.

Advertisements

Marija – filosofijos profesorė. Ištekėjo už vyro be aukštojo išsilavinimo. Bet jis stato jai namą, gamina pietus, dievina vaikus ir draudžia namuose triukšmauti, nes Marija ruošiasi paskaitoms. Ji išprotėjusi dėl mokslinės karjeros ir planuoja metams išvažiuoti stažuotis į Kiniją. Vyras išprotėjęs dėl Marijos. Jis nieko nežino apie Gegelį ir neskaitė egzistencializmo atstovų kūrinių. Bet jis žino Marijos kojos dydį ir nepamiršta pakeisti žieminių jos mašinos padangų vasarinėmis. O dar jam priklauso medienos apdirbimo staklių verslas. Ne oligarchas, bet milijonierius.

Kai man pradeda pasakoti, kokia turi būti tikroji moteris, kad ją mylėtų ir siūlytų jai tekėti, labai garsiai juokiuosi. Nes myli ne tobulus, o tuos, kurie tinka. Su visais įtrūkimais ir įdubimais. Kiekvienas puodas suras savo dangtį.

Todėl nereikia bijoti gyventi taip, kaip norisi, ir būti tuo, kuo norisi. Tai viskas, ką šiandien norėjau jums pasakyti. Apkabinu.