Niekada nenustokite būti geras žmogus dėl blogų žmonių


Šiame pasaulyje be galo daug blogų žmonių. Ir susitikimų su jais išvengti nepavyks. Galime būti stiprūs, galime melstis, medituoti ir bandyti susikurti „apsauginį burbulą“ aplink save, bet nuo šių susitikimų mūsų niekas negalės apsaugoti.

Tokie žmonės mūsų gyvenime atsiranda įvairiomis formomis ir ne visada gebame juos laiku pastebėti. Jų gali būti tarp mūsų kolegų, bendraklasių, bažnyčios parapijiečių ir netgi giminių.

Sutrukdyti jiems patekti į mūsų gyvenimą beveik neįmanoma, bet niekada nenustokite būti geras žmogus tik todėl, kad susidūrėte su kažkuo blogu.

Tikri pokyčiai įvyksta viduje, o išprovokuoti išorinių veiksnių iš tikrųjų net nėra pokyčiai. Arba bent jau nėra tie pokyčiai, kurių jums reikia, ir dažniausiai jie net neprigyja.

Esate aukščiau už pasidavimą neigiamam blogų žmonių poveikiui. Mokėjimas atsilaikyti nepageidaujamam poveikiui iš šalies ir toliau išlikti savimi, nepaisant to, ko nori ar kokius jausmus jums stengiasi sukelti blogi žmonės, – iš tikrųjų stiprių asmenybių bruožas.

Būkite geras žmogus dėl savęs

Noras būti geru žmogumi dėl kitų gali būti vadinamas apsimestiniu gerumu. Geri poelgiai ir gerumas turi būti motyvuoti jūsų asmeninio „aš“ pojūčiu, o ne tuo, ką apie jus gali pagalvoti kiti. Pirmiausia būkite geras žmogus dėl savęs.

Jeigu esate geri kitiems žmonėms, jie taip pat bus geri jums. Kiekvienam geriau, kai gerai visiems. Leisdami blogiems žmonėms atimti iš jūsų gerumą, jūs taip pat parodote, kad niekada nebuvote geri dėl savęs, priešingu atveju blogi žmonės negalėtų iš jūsų to atimti. Būkite geras žmogus dėl asmeninių priežasčių, o ne dėl ko nors kito.

Akis už akį…

Mahatmai Gandi priskiriami žodžiai apie tai, kad „dėl principo „akis už akį“ visas pasaulis taps aklas“. Jeigu nustosite būti geras žmogus ir imsitės abejotinų veiksmų tik todėl, kad pasaulis kupinas blogų žmonių, apakinsite visus jus supančius žmones ir priversti juos kentėti.

Blogi žmonės kenks ne tik aplinkiniams, bet ir jums. Jeigu užsimerksite ir „nematysite“ jų veiksmų bei elgsitės panašiai, tik sustiprinsite jų daromą įtaką jums. Bet galite atsikratyti šios įtakos, tiesiog nuo jų nusisukdami ir gerai elgdamiesi su kitais žmonėmis. Nereikėtų skatinti neapykantos.

Patikėkite gerumu

Jeigu tai skaitote, vadinasi, greičiausiai esate geras žmogus. Man atrodo, kad taip pat esu geras žmogus. Na štai, mes jau esame dviese. Jūs nesate vienišas. Pasaulyje daugybė žmonių jaučia tą patį.

Tad jeigu sutiksite blogą žmogų, prisiminkite, kad pasaulyje vis dar egzistuoja gėris, kurį savyje turi kiti žmonės. Nesate vienišas. Išlikite stiprūs negatyvių asmenybių akyse. Taip sumažinsite jų įtaką, sustiprinsite savąją ir padėsite sukurti geresnį pasaulį.