Nuostabus močiutės laiškas savo ką tik gimusiai anūkei


Nuostabus močiutės laiškas savo ką tik gimusiai anūkei – paprastai ir išmintingai apie viską pasaulyje. Nieko jautresnio mums dar neteko skaityti:

— Mieloji, šį laišką galėjau skirti tavo mamai dar prieš ketvirtį amžiaus… Bet tada buvau dvidešimt penkerių ir galvojau tik apie buitinius dalykus: kaip išmaitinti artimuosius, kaip suspėti nuvesti dukrelę į darželį ir nepraleisti paskaitų. Tavo senelis dirbo naktinėje pamainoje ir negalėjo man padėti, kai tavo mama verkė naktimis dėl nesibaigiančių ligų. Dabar man penkiasdešimt metų ir sukaupiau šiek tiek patirties, kuria norėčiau pasidalinti su tavimi. Nesakau, kad apie viską išmanau apie gyvenimą, bet galu gale, esu tavo močiutė ir noriu, kad tu būtum laiminga. Mano patarimai tau tikrai pravers!

1. Nebijok kristi
Važinėk dviračiu, supkis ant sūpynių, čiuožinėk su pačiūžom ir nebijok kristi. Skaudės, bet taip išmoksi būti greita ir stotis, kai norisi verkti.

2. Nebijok išsakyti savo nuomonę
Neprivalai tylėti, jeigu ta kažkas nepatinka arba jeigu su kažkuo nesutinki. Neslėpk savo nuomonės nei dėl draugystės, nei dėl meilės. Jeigu tavęs negirdi arba iš tavęs reikalauja lojalumo, velniop tokią draugystę ir meilę.

3. Nesigėdyk atsiprašyti
Tik labai stiprios mergaitės moka atsiprašyti ir suprasti savo klaidas ir aš labai noriu, kad tu užaugtum būtent tokia. Sunku pasakyti „Atsiprašau, buvau neteisi. Kaip galiu ištaisyti situaciją?“ Bet to reikia mokytis ir tada niekas tavęs nenugalės.

4. Nebijok blogų pažymių
Dvejėtas – nėra labai blogai. Tai parodys tavo silpnąsias vietas. Sužinosi ties kuo reikėtų dar padirbėti. Žemas pažymys nereiškia, kad esi kvaila. Tai tik motyvacija veikti.

5. Nebijok būti nepopuliaria
Kol visi populiarūs draugai eis į vakarėlius, leis laiką užkandinėse ir valandų valandas švaistys internete, įkeldami savo eilinę nuotrauką, tu išmoksi puikiai šaudyti, jodinėti ant arklio, dainuoti ir t.t. Sulaukę 18-os metų, populiarieji vis dar sėdės prie kompiuterio, o tu jau pradėsi užkariauti pasaulį ir, galbūt, leisiesi į kelionę aplink pasaulį.

6. Nebijok būti keista
Juk tavo močiutė nebijo!

7. Nebijok įsimylėti
Tu negalėsi išvengti šio etapo. Džiaukis, kad pagaliau užaugai.

8. Nebijok pirmo bučinio
Patikėk manimi, tai nuostabu! Nebijok, visos moterys puikiai bučiuojasi, tai mūsų genuose.

9. Nebijok ištekėti arba atvirkščiai, neištekėti
Kai užaugsi, niekam nerūpės ar tavo pirštą puošia sužadėtuvių žiedas ar ne. Bet jeigu nusprendei, kad vestuvės ir šeiminis gyvenimas – būtent tai, ko nori, pasistenk sutikti „savo“ žmogų ir tada viskas pasiseks. Netgi visur besimetančios kojinės tavęs neerzins. Užtat bus kam padaryti masažą vakarais arba su kuo išvesti šunį.

10. Nebijok gimdyti
Nemeluosiu, tai skausminga. Bet tai yra nuostabiausias dalykas, kuris gali nutikti moters gyvenime.

11. Nebijok skyrybų
Gyvenime nutinka visko. Svarbiausiai – nenusimink ir neužsiskleisk. Skyrybos – tai ne pasaulio pabaiga. Tai kažko naujo ir, greičiausiai, įdomesnio pradžia.

12. Nebijok vienatvės
Kartais naudinga pabūti vienai. Vienatve netgi galima mėgautis. Bet ji ilgai nesitęs – žinau mūsų šeimynėlę.

13. Nebijok verkti
Ašaros – stipraus žmogaus pasirinkimas. Aš stipri ir darau ką noriu. Noriu verkiu, noriu juokiuosi, noriu – per visus namus išmėtau kojines.

14. Nebijok naujų dalykų
Negalvok apie amžių ir apie tai, ką žmonės pasakys. Imk iš gyvenimo geriausius dalykus ir nesvarbu kaip beprotiškai gali skambėti tavo norai.

15. Nebijok senti
Su amžiumi pradėsi labiau vertinti gyvenimą ir mylėti artimuosius. O vėliau, galbūt, ir tu parašysi laišką savo anūkams.

16. Nebijok prarasti artimuosius
Ilgai dvejojau ar reikia tai rašyti. Bet praradimai neišvengiami. Artimieji išeina – bet meilė niekur nedingsta…

Visada tave myliu. Močiutė.