Nustokite meluoti ir pastebėsite, kad…


1. Žmonės nustos su jumis bendrauti

Jeigu pradėjote sakyti tiesą, pasiruoškite, kad kai kurie žmonės nustos su jumis bendrauti. Tai gali būti jūsų šeimos nariai, draugai, kolegos ir investuotojai.

Jūsų aplinka kardinaliai pasikeis – tiek realūs draugai, tiek socialinių tinklų „draugai“.

Kai sakai tiesą, sunku ko nors neįžeisti. Bet taip pat žinoma, kad įsižeidžia tik tie, kuriems tai naudinga.

2. Žmonės pradės manyti, kad išprotėjote

Gali būti, kad tokį klausimą jie užduos jūsų draugams ar artimiesiems bei pradės domėtis jūsų psichologine būkle. Kai kas gali netgi tarp kitko pasidalinti gero psichoanalitiko kontaktais.

Žmonės pradės bijoti ir kabinti jums etiketes.

Kas nors pasakys, kad taip bandote išsiskirti iš minios. Kas nors pavadins išsišokėliu. Sakyti tiesą – ne visai įprastas elgesys šiuolaikiniams Homo Sapiens. Mažai kam patinka išgirsti tiesą.

3. Žmonės pradės laikyti jus linksmuoliu

Kai aplinkiniai pripras prie jūsų išsireiškimų, kai kurie netgi pradės manyti, kad esate linksmuolis, ir po truputį pas jus sugrįš. Jiems bus įdomu, ką dar gali iškrėsti šis keistuolis. Ir svarbiausia – jie bus 100 procentų tikri dėl to, ką pasakysite ar parašysite.

4. Žmonės pradės pasitikėti jūsų patarimais

Jie tiksliai žinos, kad pasakysite tiesą, o ne pasakosite gražią istoriją, norėdami ką nors jiems įpiršti. Jie gali jūsų nemėgti, netgi vengti, bet dėl patarimų vis tiek kreipsis į jus.

5. Išsilaisvinsite

Anksčiau nesakėte to, ką iš tikrųjų galvojote, nes bijojote kam nors neįsiteikti arba prarasti draugus. Dabar gi galite drąsiai sakyti tai, ką galvojate.

Šalia bus žmonės, kuriems jūs patinkate būtent dėl asmeninės nuomonės, o ne dėl to, kad su jais sutinkate.

Tik nepamirškite, kad nereikėtų painioti sąžiningumo su chamiškumu ir grubumu.

6. Sąžiningumas ir asmeninė prekės ženklo sklaida

Anksčiau prekės ženklo sklaida daugiausia buvo įmonių prerogatyva, o dabar neretai asmeninis prekės ženklas yra gerokai svarbiau. Kaip tarpusavyje susijusi asmeninė prekės ženklo sklaida ir sąžiningumas? Tiesiogiai. Nes kurdami savo prekės ženklą negalite būti sąžiningas su žmonėmis ir patenkate į savo pačių spąstus. Kad ištrūktumėte iš jų, reikia vėl sakyti žmonėms tiesą. Bet tiesa ta, kad žmonėms ji nelabai patinka.

Jeigu kuriate asmeninį prekės ženklą, būtinai turite būti lydimas sėkmės: publikuoti gražias nuotraukas su gražiais ir sėkmės lydimais žmonėmis, darytas gražiose vietose; dalinti interviu madingiems žurnalams; periodiškai atsistoti priešais kamerą ir džiuginti sekėjus nuotraukomis „Instagram“ ir „Facebook“ tinkluose. IR niekam neįdomu, kad iš tikrųjų jūs nekenčiate fotografuotis, kad jums atsibodo dalinti interviu ar kad norite laikytis atokiau nuo visų tų, su kuriais nuolat pozuojate nuotraukoms.

Bet jūs negalite to padaryti, nes tokiu atveju prarasite publikos ir savo klientų pagarbą. Jūs prarasite savo prekės ženklą ir pinigus. Tačiau taip ilgai gyventi negalima ir anksčiau ar vėliau dėl nuolatinio melo sau ir aplinkiniams žmogus patiria nervinį išsekimą.