„Savo“ žmones atpažinsi akimirksniu…


Ne kiekvienam pasiseka sutikti žmogų, su kuriuo galima būti savimi, jaustis laisvai ir kalbėti apie viską. Ne kiekvienas turi galimybę pasidalinti su kažkuo savo slapčiausiomis svajonėmis. Ne kiekvienas kalbės su jumis apie jus…

Galbūt taip nutinka todėl, kad šiame pasaulyje yra gana sudėtinga sutikti artimą sielą – savo žmogų.

„Savo“ žmones atpažinsi nedelsiant – pakanka praleisti šiek tiek laiko kartu ir tu juos įsimyli. „Savo“ žmones pajunti iš karto – kaip širdgėlą, ir nesvarbu, kur ir kaip įvyksta šis susitikimas.

Staiga tu tiesiog supranti, kad jūs esate vieno kraujo ir kad su šiuo nepažįstamuoju galima dalintis savo duona ir savo kova ir, jeigu kažkada jūs tapsite priešais, tai bus garbė, o ne bėda.

Eilutėje „apie save“ aš dažnai nurodau: uždaras korporatyvinis vakarėlis, įėjimas griežtai pagal pakvietimus. Man atrodo, kad frazė „tai privatus vakarėlis“ paaiškina daugybę dalykų. Apie save tu gali parašyti daug asmeniškos informacijos, tačiau galiausiai paaiškėja, kad tai visai nėra asmeniška, o atvirkščiai – labiausiai bendra ir universali informacija, tiesiog apie tai nėra kalbama garsiai, suveikia elementarus atpažinimo efektas. Tai kaip nuoširdžiai iš savęs pasijuokti – tik iš savęs paverkti, supranti?

Aš labai myliu žmones, kuriems niekada nepaskambinsiu trečią valandą nakties ir nepaprašysiu paimti mane su taksi. Aš labai vertinu tuos, kurie niekada nesikreips su tokiu prašymu į mane. Nes aš žinau: mano gauja neleidžia pinigų baruose kai jiems yra blogai, – jie eina į salę arba bėga penkiais kilometrais daugiau, o dažniausiai tiesiog kažką daro su tuo, dėl ko jiems yra blogai, bet tikrai nesėdi ir neverkia dėl to, kokie aplinkiniai yra nesupratingi savanaudžiai.

Pagal tikėjimą duodama, supranti? Pagal tavo tikėjimą, tą, kurį turi viduje. Nebijok auginti jėgą savyje, negalvok, kad tai padarys iš tavęs vyrą. Atvirkščiai – tau visada turi pakakti nuosavų resursų, kad sunkiais laikais, jeigu prireiks, sugebėti atstovėti už du, o ne isterikuoti „tu vyras, tau ir aiškintis“.

Todėl, kad šeima ne apie „tu ir aš“, o apie „,mus“, kiekvieną dieną apie „mus“ – per šventes, savaitgalius ir be pietų pertraukos.

Kol abu žinote dėl ko žengiate ranka į ranką, petys į petį, jums nebaisi jokia pūga, jokios nelaimės. Visada abu stenkitės būti geresne savęs versija – ne kitiems, ne pašaliniams, ne „labai rimtiems, labai įtakingiems“ žmonėms, o vienas kitam, Nes tas, kurį tu pasirinkai net ne į savo gaują, o į savo narvą, kurį įleidai į savo Namus, kuriuo pasitikėjai tiek, kad miegotum šalia, ant nugaros, išmetus į šonus rankas, – jis tau yra svarbiausias. Ir todėl savo geriausius, saldžiausius dalykus reikia tempti būtent jam, nes tai – apie šeimą ir namus, apie tavo šeimą ir namus, o ne apie turgaus aikštę ir gatvę, supranti?..

Nesvarbu kelerių vesi antrą kartą, kelerių ištekėsi pirmą kartą. Svarbu tik vienas – už ko, nes šis pasirinkimas nulems ką jausi visą likusį laiką.

Nes būtent šalia šio žmogaus tau reikės sirgti, statyti namą, prarasti ir surasti darbą, pergyventi nuopuolius ir iškilimus, dainuoti, gerti ir verkti, senti ir auginti vaikus. Tau su juo, galu gale, ne tik bučiuotis , bet ir laidoti tėvus. Ir ne tik tau su juo, bet ir jam su tavimi. Ar supranti kokia tai atsakomybė? Ar supranti, kiek tai yra svarbiau ir giliau nei pokalbiai prie kavos puodelio?

Nepasiduok ir ieškok, kol nepajusi jo širdimi. Taip pat, kaip ir „savo“ žmones.

Jie – atrama. Tie patys atskiri koordinačių taškai, pagal kuriuos tu užtikrintai sudarai savo grafiką. Tai žmonės, su kuriais yra saugu, su kuriais galima būti nuogai, būti girtai, kuriuos norisi švelniai bučiuoti į kaktą ir apkabinti. Jie netikrins tavęs dėl lojalumo, atsidavimo, negalvos, kad esi Dievas ir netgi mintyse neleis tau nukristi. Jie žino, kad tu – įprasta, netgi labai įprasta ir paprasta ir skauda tau ten pat ir taip pat kaip ir visiems. Ir todėl jie saugos tave taip pat, kaip tu saugosi juos: „Jeigu reikia – pasakyk, aš atvažiuosiu“ – „Labai reikia, bet tai dar nėra kraštas“.

Gauja – ne šeima – ją tu renkiesi savarankiškai. O labai dažnai ji renkasi tave pati. Nes tu suaugi iki tų žmonių, kurių širdies plakimas sutampa su tavuoju. Ir jums nereikia daug ir ilgai kalbėtis, kad suprastumėte: kartu jums tikrai bus gera.

Todėl jis, tas kitas, jis kaip tu.

…bet ne tu.