Sena žydų pasakėčia, kurią verta perskaityti visoms šiuolaikinėms mamoms


Gyveno kartą nepasiturinti žydų šeima. Vaikų buvo daug, o pinigų mažai.

Yra viena sena žydų pasakėčia, iš kurios pasisemti patirties bus naudinga visoms pasaulio mamoms.

Gyveno kartą nepasiturinti žydų šeima. Vaikų buvo daug, o pinigų mažai. Nelaiminga motina nuolat skundėsi savo gyvenimu. Ir nenuostabu – jai viską tekdavo daryti pačiai: tvarkyti namus, gaminti maistą, auklėti nepaklusnius vaikus. Ji dirbo nuo aušros iki sutemų, nuolatos verkšlendama Dievui dėl savo gyvenimo.

Vargšė moteris su niekuo negalėjo susidoroti. Juk ji daro tiek daug, bet sulaukia tiek mažai dėkingumo! Bet svarbiausia – ji niekaip negalėjo sugalvoti, kaip nustoti lieti pyktį ant vaikų ir tapti jiems gera motina.

Ji nusprendė kreiptis patarimo į seną ir išmintingą rabiną. Po valandos ji išėjo iš jo susimąsčiusi ir lėtai patraukė namo.

Nuo to momento moteris neatpažįstamai pasikeitė. Ne, jos šeima netapo turtingesnė ir problemų nesumažėjo. Bet dabar motina buvo rami ir daug dažniau šypsojosi savo vaikams.

Kartą per savaitę ji eidavo į turgų, ten kažką įsigydavo ir užsirakindavo savo kambaryje. Kartą neiškentę vaikai nusprendė pažiūrėti pro spynos skylutę ir sužinoti, ką gi ji ten veikia.

Jūs nepatikėsite… Motina paslapčia valgė braškes ir su niekuo nesidalino.

Kai vaikai pradėjo piktintis, ji tik nusišypsojo:

Vaikai, tyliau! Stengiuosi daryti taip, kad jūsų mama būtų rami ir laiminga!

Moralas: kad galėtumėte atiduoti save kitiems, iš pradžių reikėtų tam pasirengti. Reikia būti laimingiausia pasaulyje, kad dovanotumėte laimę aplinkiniams.

Būtinai pasidalinkite šia nuostabia pasakėčia su tais, kuriems ji bus naudinga!