Teta – trečias pagal svarbą žmogus dukterėčių gyvenime! Štai kodėl


Tėvai ir seneliai – ne vieninteliai žmonės, lemiantys vaiko vystymąsi. Tėvai auklėja ir moko savo vaikus. Seneliai juos myli ir lepina. Bet vaiko gyvenimas bus visavertis tik jeigu šalia bus nuostabi ir mylinti teta.

Koks yra tetų vaidmuo vaikų gyvenime:

1. Teta – puiki mokytoja. Ji visada pasiūlys vaikui tinkamiausią problemos sprendimo būdą ir padės įsisavinti naujas žinias, nepriklausomai nuo to, ar tai bus mokyklos programa, ar sudėtingos gyvenimo pamokos.

2. Teta dovanoja nuostabias dovanas. Dažniausiai ji labai mėgsta pateikti sūnėnams ir dukterėčioms staigmenų, nes nustebę vaikai – labai linksma!

3. Teta – nepakeičiama klausytoja. Kartais nutinka taip, kad vaikui reikalinga pagalba ir patarimas, tačiau jis negali kreiptis į tėvus. Tada į pagalbą atskuba teta.

4. Teta – neoficiali psichologė. Ji niekada negailės gerų patarimų. Ji geriausiai supranta sūnėnų ir dukterėčių problemas.

5. Teta – gera auklėtoja. Kaip ir tėvai, teta aiškina vaikams gyvenimo vertybes ir pasakoja, kas šiame pasaulyje yra gerai, o kas – blogai. Tik daro tai draugiškai.

Advertisements

6. Teta – geriau už bet kokią auklę.7. Teta niekada nebars ir nebaus sūnėnų ir dukterėčių. Jei vaikui reikia pasakyti apie jo blogą elgesį, teta žiūri į tai atlaidžiau. Dėl to vaikai gerokai labiau jos klauso.

O štai 6 dalykai, kuriuos gaunate jūs, būdama teta:

1. Mėgausitės žaidimu. Niekada nepraleisite dukterėčios ar sūnėno gimtadienio arba galimybės su jais pažaisti. Ir su kuo daugiau lankysite muziejus, eisite į kiną, teatrą ar koncertus?

2. Tas jausmas, kai gimsta sūnėnas ar dukterėčia! Tai bus ypatinga diena. Nepriklausomai nuo to, kiek jų jau turite, visada norėsite, kad jų būtų dar daugiau.

3. Apkabinimai!4. Stebėsite, kaip vaikai auga. Pamatysite, kaip jie auga ir keičiasi. Ir visada juos palaikysite, na, ir galbūt, šiek tiek juos palepinsite. Bet vaikai tai prisimins ir bus dėkingi visą gyvenimą!

5. Pamiršite stresą. Jeigu pavargote darbe arba apskritai nuo gyvenimo, nėra nieko geriau, negu pažaisti ar tiesiog pabendrauti su sūnėnais ir dukterėčiomis. Jūs atsipalaiduosite ir pamiršite kasdienę rutiną.

6. Dovanų pirkimas taps itin smagus. Kadangi gerai pažinosite savo sūnėnus ir dukterėčias, galėsite lengvai išrinkti jiems tinkamiausias dovanas. Tik nepersistenkite su saldumynais!

Advertisements

Būti teta – likimo dovana!

Tetos ir sūnėnų bei dukterėčių ryšys – tobulas būdas sukurti vienybę šeimoje ir suartinti visus jos narius. Teta gali tapti puikiu diplomatinių ryšių tarp tėvų ir vaikų atstove, gebančia paaiškinti vieniems ir kitiems tuos vaikų elgesio ypatumus, kurių jie dėl įvairių priežasčių nesugeba suvokti.