10 iš tikrųjų dorų žmonių požymių


Vientisumas žodyne apibūdinamas kaip savybė, kuriai būdingi sąžiningumas ir griežti moralės principai. Tokie žmonės yra patikimi, nuoširdūs ir geri. Visi turėtume stengtis tokie būti.

Beje, kiekvienas iš mūsų norėtų, kad jį suptų išskirtinai dori žmonės. Bet kaip žinoti, kad ką nors galima laikyti tokiu žmogumi? Šio savybės nesukursi ir neimituosi, bet yra keli užtikrinti būdai, kurie padės nustatyti, kad priešais jus – dorus žmogus.

Siūlome jums susipažinti su pagrindiniais elgesio modeliais, kuriais pasižymi dori žmonės. Jeigu tokių turi jūsų draugai ar kolegos – sveikiname.

Taigi, 10 iš tikrųjų dorų žmonių požymių.

1. Prisiima atsakomybę už savo poelgius.

Dori žmonės elgiasi būtent taip, nes jie yra be galo sąžiningi. Jeigu matote, kad kas nors visada atsako už savo žodžius ir poelgius, kad ir kas nutiktų, galite būti tikri – šis žmogus yra doras.

Beje, turint omenyje mūsų sudėtingą gyvenimą, tai ne visada paprastas, bet vienintelis teisingas kelias. Ir jie jį pasirenka net žinodami apie visus laukiančius sunkumus.

2. Jiems kitų žmonių poreikiai yra aukščiau už asmeninius.

Pasaulyje, kuris yra kiaurai permirkęs individualizmo, gana sunku surasti žmonių, kuriems kitų gerovė būtų pirmoje vietoje.

Žmogus, kuriam kitų žmonių poreikiai yra aukščiau už asmeninius, iš tikrųjų yra doras. Ir, žinoma, jis taip elgiasi ne dėl pripažinimo ir padėkų. Tokiems žmonėms tiesiog svarbu taip elgtis – kad ir kas nutiktų.

3. Visada padės.

Psichologijos daktaras Setas Mejersas sako, kad iš tikrųjų dorų žmonių reikia ieškoti tarp savanorių. Taip yra todėl, kad jie niekada negaili asmeninio laiko, jog padėtų kitiems. Jie visada pasirengę padaryti ką nors dėl tų, kam gyvenime pasisekė mažiau nei jiems. Be to, tai daro juos laimingus.

Kai reikia kartu padirbėti dėl savo šalies arba padėti vietinėje vargšų valgykloje, dori žmonės visada padės. Jie visada pirmi ir visada atsidavę bendrai veiklai.

4. Gerai galvoja apie kitus žmones.

Setas Mejersas taip pat pabrėžia, kad tokie žmonės niekada nedaro skubotų išvadų apie kitus. Jie visada suteikia šansą pasiaiškinti ir tęsia santykius net jeigu mato, kad kitų žmonių pažiūros ir nuomonės nesutampa su jų.

Juk jie puikiai supranta, kad ne viskas šiame pasaulyje yra taip, kaip atrodo, ir kiekvienas žmogus turi savo poziciją, kurią verta išgirsti. Tad jie pasisako už nekaltumo prezumpciją, o ne už skubotus ir dažnai nepagrįstus kaltinimus.

5. Jie visada sąžiningi, net kalbant apie smulkmenas.

Mažas melas gali atrodyti patraukliai, jeigu galvosi, kad „čia nieko baisaus, juk tik vieną kartą“. Bet dori žmonės šiam impulsui niekada nepasiduos. Dorovė reiškia sąžiningumą ir jie tokie lieka kiekvieną dieną, kiekviename poelgyje ar mintyje. Vertinkite šią žmonių savybę – mūsų laikais ji yra neįkainojama.

6. Visada išreiškia padėką.

Esame įpratę, kad padėką reikia pelnyti, šiaip sau jos niekas nedalina. Tačiau dori žmonės dėkoja absoliučiai visiems – netgi pirmą kartą sutiktiems. Jie žino, kad kiekvienas žmogus vertas pagarbos, ir nori, jog su juo būtų elgiamasi žmogiškai. Dori žmonės niekada nebūna grubūs su padavėjais ir kitais aptarnaujančiais darbuotojais.

7. Jie kuklūs.

Doras žmogus gali didžiuotis savo pasiekimais ir tai būtų teisinga, bet jis yra be galo drovus. Tokie žmonės puikiai supranta skirtumą tarp „pasitikėjimo savimi“ ir „puikybės“. Jie žino, kad pirmas – tai jėga, o antras – trūkumas.

Jie puikiai susipažino su savo stipriosiomis pusėmis ir jas naudoja, kad taptų dar geresni.

8. Visada pripažįsta savo klaidas.

Kam gi patinka prisipažinti, kad suklydo? Tai visai nelinksma, jautiesi pažemintas, pažeidžiamas… Bet tik ne dori žmonės! Jiems ne problema prisipažinti dėl savo klaidų, jei iš tikrųjų jų padarė.

Tokius žmones jūs lengvai atpažinsite iš jų pasiruošimo pirmiems prisipažinti, kad jie suklydo. Dori žmonės visada pasiruošę atsiprašyti, jeigu jaučiasi kalti.

9. Jie patikimi.

Dori žmonės visada laikosi duoto žodžio ir atlieka visus prisiimtus įsipareigojimus. Jeigu jie sako, kad dėl ko nors galite jais pasikliauti, žinokite, jog taip ir bus, kad ir kas nutiktų.

Dorovė – tai visada būti geresniam negu gali, o patikimumas – šio siekio dalis. Dori žmonės niekada jūsų nepamirš, jeigu pažadėjo padėti. Galite būti tikri.

10. Visada linki gero.

Be visa ko, dori žmonės yra labai geri. Jie ne iš tų, kurie kalba viena, o daro kita. Jiems toks elgesys nepriimtinas. Dori žmonės žino, kad tikroji galia – gerume, ir laikosi šios taisyklės visą gyvenimą.

„Tikra dorovė – tai daryti teisingus dalykus, nepriklausomai nuo to, ar apie tai kas nors sužinos, ar ne“, – Oprah Winfrey.

Atminkite, dori žmonės taip elgiasi todėl, kad tokį elgesį laiko teisingu. Jie nelaukia apdovanojimų ir pripažinimų! Tame slypi jų kilnumas ir grožis!