Žmonės nesikeičia, jie tiesiog nusiima kaukes


Kiekvienas turi savo gyvenimą ir pasirinkimą. Rinkdamiesi nebandykite orientuotis į kitus. Jeigu kyla abejonių – nedarykite. Jeigu suprantate, kad ne jūsų, – paleiskite. Kiekvienas turi teisę į savo kelią ir savo klaidas. Būtent taip ir statomas mūsų nepakartojamas gyvenimas – rašo psichologė Oksana Cypina.

Kartą į konsultaciją atvyko nusikankinusi moteris. Ji atsisėdo į fotelį ir iš jos akių iš karto pasipylė ašaros. „Kodėl niekas man nesakė, kad bus taip?“ – kartojo verkdama… Mūsų pokalbis davė man peno pamąstyti. Ir aš noriu parašyti apie tai, apie ką jums niekada nepasakys net artimiausi žmonės.

Taigi…

1. Jums niekada nepasakys, kad santuoka negelbėja nei nuo problemų, nei nuo tuštumos, nei nuo vienatvės. Kitas žmogus nekompensuos jūsų asmeninių trūkumų, greičiau net atvirkščiai – juos sustiprins arba apnuogins ir tik jums teks su tuo susidoroti.

2. Jums nepasakys, kad sąžiningiau ir teisingiau yra likti vienam (vienai) negu griebtis vienintelio esamo varianto bijant, kad kito nebebus.

3. Vaikai – ne visada laimė. Tai – problemos, nemiga, laiko, o kartais net gyvenimo neturėjimas. Jeigu jūs tai suprantate – puiku, bet jeigu turite iliuzijų, kad gimus vaikui jūsų gyvenimas pradės kvepėti rožėmis – gerai pagalvokite, ar jums iš viso verta jų turėti.

4. Santykiai – tai dviejų žmonių atsakomybė, ir jeigu kiekvienas atsakys už save, o ne už partnerį, visiems bus geriau ir patogiau.

Advertisements

5. Šeimose, kurias laikote tobulomis, yra savų problemų ir savas tamsus dugnas. Tobulų šeimų nėra.

6. Visi „myliu“ pasibaigia labai greitai. Jeigu neišmoksite kalbėtis, gerbti ir rūpintis vienas kitu, jums nereikia santykių, nes jiems dar nesubrendote.

7. Dauguma partnerių meluoja vienas kitam apie seksą. Moteris imituoja orgazmą, vyras penio spazmą laiko artumu. Abu išeina nepasitenkinę ir pikti. Išmokite sąžiningai kalbėti apie savo seksualinius norus – išmokite kalbėti apie viską.

8. Jeigu iš pat pradžių jūsų nesieja nieko bendro, kažin ar kada pradės sieti. Todėl, praėjus laikui, nepradėkite skųstis, iš pat pradžių matėte, ką renkatės.

9. Išmokite pripažinti savo klaidas. Jeigu suvokėte, kad suklydote pasirinkdami ir šalia jūsų ne tas žmogus, iš karto išeikite. Nekvaršinkite galvos nei sau, nei kitiems.

10. Žmonės nesikeičia. Jie tiesiog labiau atsiveria ir nusiima kaukę. Jūs su savo meile nieko ir niekada nepakeisite. Jeigu žmogus pats nuspręs, kad esate vertybė, dėl kurios verta keistis, tai bus tik jo pasirinkimas. Bet jeigu nusprendėte imtis Gerojo Burtininko funkcijos – esate idiotas.

11. Nė viena dvasinė praktika neišgelbės nuo realių problemų. Tai, kad nustojote jas matyti, dar nereiškia, jog jos dingo, todėl objektyvaus realaus pasaulio problemas spręskite konkrečiais veiksmais šiame pasaulyje.

Advertisements

12. Negyvenkite svetimais patarimais ir neįsileiskite neprofesionalų į savo ir savo šeimos vidinį pasaulį. „Virtuvės psichologija“ – tinkamas būdas pašalinti įtampą, bet labai netinkamas kaip veiksmingų rekomendacijų sistema. Dažniausiai viskas baigiasi apsikeitimu tarakonais.

13. Su vyrais paprasta: juos reikia palaikyti, išklausyti, maitinti, suteikti ir neatimti iš jų vietos namuose. Su moterimis paprasta: su jomis reikia kalbėtis, suteikti saugumo jausmą ir mylėti. Su visais paprasta, jeigu būsite nuoširdūs ir nebandysite bet kokiais būdais sugniuždyti partnerio.

14. Kurti šeimą ir gimdyti vaikus reikia tada, kai žinote, kam jų reikia būtent jums. Svetimos nuomonės ir visuomenės nuostatos čia neveikia.

15. Jeigu suklydote – atleiskite sau ir judėkite toliau. Gyvenimas pernelyg įdomus ir nuostabus, tad neverta savo rankomis paversti jo pragaru.