30 įžymių pasaulio vietų, kurias būtina pamatyti bent kartą gyvenime


1. Pamukalė, Turkija

Gamtos objektą Turkijos Denizlio provincijoje sudaro 17 įstabių geoterminių šaltinių! Akinamai baltos terasos įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Be to, jose galima maudytis.

2. Ryžių terasos, Kinija

Kinijos žinomiausios ryžių terasos „Longji Rice Terraces” dėl neįprastos formos vadinamos „Drakono kupra“. Jos yra 300–1 100 m virš jūros lygio, netoli Guilino apskrities. Ši vieta įspūdingiausiai atrodo pavasarį, kai vandenyje atsispindi mėlynas dangus ir saulė.

3. Pagano šventyklos, Mianmaras

Senovinis Mianmaro miestas Bagane šiandien virto pagodų, šventyklų ir vienuolynų archeologine zona. Žinomiausi ir gražiausi iš jų yra budistinės Dhammayangyi ir Ananda šventyklos. Kartą pamatę šį miestą niekada nebegalėsite jo pamiršti.


Advertisements

4. Meteorų vienuolynai, Graikija

Didžiausias vienuolynų kompleksas Graikijoje pirmiausia pribloškia lokacija: jis randasi ant uolų viršūnių, kurių aukštis siekia 600 metrų. Tai yra unikali vieta. Vienuolynai pastatyti 950–970 metais, kai dar nebuvo nei kelių, nei technikos ir visos medžiagos buvo užkeliamos rankiniu būdu.

5. Ujūnio druskožemis, Bolivija

Išdžiūvęs ežeras Pietvakarių Bolivijos Altiplane yra didžiausia pasaulyje druskos lyguma. Jo veidrodinis paviršius atspindi debesis ir sukuria neįtikėtiną vaizdinį!

6. Hitachi pajūrio parkas, Japonija

Hitachinakos mieste įsikūrusiame parke gamta galima grožėtis ištisus metus – čia esantys augalai žydi nepriklausomai nuo sezono.


Advertisements

7. Ad Deiras ir Al Kaznė, Jordanija

Jordanijos Petroje esančios šventyklos – iš tiesų unikali vieta. Jos buvo iškaltos uolose dar I amžiuje iki mūsų eros.

8. Maču Pikčus, Peru

„Debesis remiantis miestas“ laikomas viena paslaptingiausių pasaulio vietų, įsikūrusių kalnų viršūnėse, 2 450 metrų virš jūros lygio. Manoma, kad miestą pastatė inkų vadas Pačakutekas. Jame gyveno 1 200 žmonių ir visi jie paslaptingai dingo XVI amžiaus viduryje.

9. Ola Algarvėje, Portugalijoje

Portugalijos Algarvės regiono paplūdimyje esanti gamtos stebuklu praminta ola su anga viršuje įspūdingiausiai atrodo, kai pro ją skverbiasi saulės spinduliai ir apšviečia geltoną smėlį.


Advertisements

10. Lensois Maranjenseso nacionalinis parkas Brazilijoje

Maranjano valstijoje įsikūręs nacionalinis parkas garsėja smėlio kopomis. Itin kerinčiai jis atrodo lietaus sezonu, kai tarp kopų atsiranda lagūnų.

11. Moreino ežeras, Kanada

Ledyninis ežeras tyvuliuoja Banfo nacionaliniame parke, 1 885 metrai virš jūros lygio. Jis visiškai užsipildo tik nuo birželio vidurio iki birželio pabaigos. Šiuo metų laiku akmeninis ežero dugnas sukuria neįtikėtiną atspindį paviršiuje.

12. Šondongo urvas, Vietnamas

Vietnamo Kvangbinio provincijoje yra didžiausias pasaulyje Šondongo urvas. Manoma, kad jo bendras plotis – 38,5 mln. kv. metrų. Urve teka upė, auga žolė ir medžiai.


Advertisements

13. Tulpių laukai, Olandija

Nyderlanduose gėlių laukai užima didžiulius plotus ir atrodo pasakiškai. Daugiausia gėlių žydi nuo balandžio pradžios iki kovo vidurio – būtent šiuo metu galima pamatyti neįtikėtiną spalvų žaismą!

14. Roraimos kalnas, Pietų Amerika

Šis Stalkalnis yra Venesuelos, Brazilijos ir Gajanos sienų sandūroje. Jo pagrindinis išskirtinumas – pastovus tankus rūkas, slepiantis kalno viršūnę nuo atsitiktinio stebėtojo jo papėdėje.

15. Kristalų urvas, Meksika

300 metrų gylyje po Naiko miesteliu yra kristalų urvas. Didžiausio čia rasto kristalo aukštis siekė 11 metrų, o plotis – 4 metrus. Šiame urve galima išbūti ne ilgiau kaip 20 minučių, nes temperatūra jame gali pakilti iki 60 laipsnių.


Advertisements

16. Zhangye Danxia vaivorykštiniai kalnai, Kinija

Pagrindinis Kinijos Gansu provincijoje įsikūrusio Zhangye Danxios nacionalinio geoparko pasididžiavimas – vaivorykštiniai kalnai, susidarę iš mineralinių nuosėdų ir raudono smiltainio. Jų aukštis siekia kelis šimtus metrų.

17. Žvaigždžių jūra, Maldyvai

Švytinčiomis žydro atspalvio iliuminacijomis atogrąžų Vadhu salos bangas padabina mikroskopiniai bioorganizmai. Neįtikėtinas reginys!

18. Antilopės kanjonas, JAV

Arizonos šiaurėje esantis kanjonas šį pavadinimą gavo dėl neįprastos antilopės odą primenančios spalvos. Ypatingos magijos šiai vietai suteikia šen bei ten patenkantys saulės spinduliai.


Advertisements

19. Fingalo ola, Didžioji Britanija

Ši jūros ir vėjo suformuota ola yra Stafo saloje. Jos sienos – tai įstabios bazalto kolonos, siekiančios 20 m aukštį. Ši ola yra sunkiai prieinama laiveliams, tad geriausias būdas ją apžiūrėti – einti pėsčiomis palei kraštą virš vandens.

20. Sagano bambukų miškas, Japonija

Šis vienas įspūdingiausių gamtos objektų šalyje žaliuoja netoli Kioto. Tai vaizdinga alėja, apsupta aukštų medžių.

21. Dėmėtas ežeras („Spotted Lake“), Kanadoje

Netoli Osoyos miesto Kanadoje esantis ežeras dar vadinamas Kliuko ežeru. Jo vanduo prisotintas įvairių mineralų ir pasižymi didžiausia pasaulyje magnio sulfato koncentracija, todėl vasarą ant ežero paviršiaus atsiranda įvairių formų ir spalvų dėmių.


Advertisements

22. Perito Moreno ledynas, Argentina

Vienas žinomiausių turizmo objektų Argentinoje – Perito Moreno ledynas, esantis Ledynų nacionaliniame parke. Jo plotas – 250 kv. kilometrų.

23. Igvasų kriokliai, Pietų Amerika

270 krioklių vandenynas yra Brazilijos ir Argentinos pasienyje ir įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Tai yra labiausiai lankomi objektai Pietų Amerikoje, kurie kasmet sutraukia iki 2 mln. lankytojų.

24. Milžinų kelias, Šiaurės Airija

Ši įstabi vieta netoli Bušmilso Šiaurės Airijoje susidarė išsiveržus ugnikalniui.


Advertisements

25. Plokščiagalvis ežeras, JAV

Didžiausias JAV ežeras, esantis šiaurinėje Misisipės upės pusėje, žinomas dėl neįtikėtinai skaidraus vandens. Nepaisant to, kad iš pirmo žvilgsnio jis atrodo labai negilus, kai kuriose vietose jo gylis siekia 113 m.

26. Pongūro krioklys, Vietnamas

Dalato miesto apylinkėse esančio krioklio aukštis siekia 40 metrų, o plotis – 100 metrų. Jis laikomas vienu svarbiausių Vietnamo objektų ir nenuostabu – jo grožis pribloškia!

27. Didysis barjerinis rifas, Australija

Didžiausias pasaulyje koralų rifas nutįsęs apie 2,5 tūkst. kilometrų palei Šiaurės rytų Australijos pakrantę. Tai yra didžiausias pasaulyje gamtos objektas, sudarytas iš gyvų organizmų. Be to, jis gali būti matomas net iš kosmoso.


Advertisements

28. Gui upė, Kinija

Guangsi autonominiame regione tekanti upė – viena gražiausių Kinijoje. Skaidrus vanduo ir supanti gamta sukuria magišką atmosferą!

29. Monolitas Velnio bokštas, JAV

Gamtos paminklas Velnio bokštas, dunksantis Vajomingo valstijos teritorijoje, yra 386 metrų aukščio vulkaninės kilmės monolitas. Manoma, kad jo amžius svyruoja nuo 195 iki 225 milijonų metų.

30. Trolio liežuvis, Norvegija

Tai apie 700 metrų virš Ringedalsvatneto ežero išsikišusi ola netoli Norvegijos miestelio Odos, gavusi pavadinimą dėl neįprastos formos, primenančios didelį liežuvį. Iš tikrųjų tai yra atsilupęs uolos gabalas, kuris užstrigo horizontalioje padėtyje ant jos krašto.